REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ruszyły prace na skwerze nad DTŚ

Miasto

Dopiero przekazany plac budowy, a pierwsze prace już rozpoczęte. Wykonawca porządkuje teren na skwerze na Drogową Trasą Średnicową, aby móc rozpocząć roboty zasadnicze. Usuwane dziś kosze i ławki zostaną przekazane do Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, który zagospodaruje je na miejskich skwerach i w innych częściach miasta. Harmonogram prac obejmuje także usunięcie istniejących trawników wraz z podglebiem i zastąpienie ich substratem używanym przy zakładaniu zielonych dachów, czyli specjalną mieszanką różnych podłoży i specjalistycznych dodatków umożliwiających prawidłowy wzrost roślin.

REKLAMA

Przypomnijmy, że docelowo, skwer nad DTŚ zdobić będzie 60, 6 tys. różnych gatunków: drzew, krzewów, byliny, roślin cebulowych i pnączy, dla których powstanie specjalny system nawadniający. Pierwsze nasadzenia przeprowadzone zostaną jesienią.
Nowa aranżacja skweru została pomyślana w taki sposób, aby stała się przestrzenią do wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Na jego terenie ustawiona zostanie także instalacja przestrzenna z kamieni pochodzących z dawnej śluzy Kanału Kłodnickiego wraz z tablicami zawierającymi informacje, zdjęcia oraz przebieg trasy kanału.
Mimo, że wykonawca dla zapewnienia bezpieczeństwa wygrodzi plac budowy, zachowana zostanie komunikacja pieszych między ul. Berbeckiego a Dubois.

źródło: ZDM Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca