AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jakie są najważniejsze elementy projektowania zieleni?

Kącik Prasowy

Tereny zielone to nie tylko ogród za domem, ale również miejskie strefy, w których mieszkańcy mają szansę wypocząć i pooddychać lepszym powietrzem. Oczywiście szczegóły projektowania terenów zielonych w tych dwóch przypadkach będą różne. Istnieją jednak ogólne zasady, jakich należy się trzymać.

Zasady projektowania terenów zielonych

Projektowanie ogrodu nie opiera się tylko i wyłącznie na wyborze odpowiednich gatunków roślin. Konieczne jest również uwzględnienie warunków przyrodniczych, ekonomicznych czy użytkowych. Ta sama sytuacja występuje, gdy mowa o projektowaniu terenu zielonego w centrum miasta, między innymi nowego parku. Co jeszcze łączy te dwie sytuacje? W obu przypadkach niezbędne jest przeanalizowanie rzeźby terenu, zasobności gleby czy też nasłonecznienia. Wpłynie to oczywiście na dobór konkretnych roślin, które w danych warunkach poradzą sobie najlepiej. 

Z pomocą w tej kwestii przyjdzie Wytwórnia Tlenu, z jej usług możesz skorzystać tutaj: https://wytworniatlenu.pl/. Na efektywność wzrostu roślinności wpływają wspominane warunki wodno-glebowe, ale nie można zapominać o składzie powietrza, jego temperaturze i materiale roślinnym. To wszystkie najważniejsze elementy projektowania ogrodu, z których korzysta ogrodnik, na przykład we wspominanej już firmie, która świadczy usługi projektowania na potrzeby obiektów publicznych, sprawdź ofertę pod linkiem: https://wytworniatlenu.pl/obiekty-publiczne/.

Dobór roślinności do panujących warunków

Usługi ogrodnicze obejmujące projektowanie ogrodów: https://wytworniatlenu.pl/projektowanie-ogrodow/ lub miejskich, komunikacyjnych i przemysłowych terenów zielonych wymagają przemyślanej decyzji dotyczącej znajdującej się tam roślinności. Projekt musi uwzględniać zieleń dostosowaną do funkcji budynku czy terenu. Inny gatunek trawy pojawi się na trasach komunikacji samochodowej, a inny przy budynku mieszkalnym. Co więcej, prawidłowy projekt terenu zielonego powinien uwzględniać bezproblemowe przeprowadzanie czynności pielęgnacyjnych. Dotyczy to wymienionych wyżej sytuacji i miejsc, ale również tarasów, których projekty znajdziesz tutaj: https://wytworniatlenu.pl/aranzacja-tarasow/. Jak widzisz, kwestii, o jakich należy pamiętać, jest naprawdę wiele.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Niedziela
Grudzień 2023
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery