REKLAMA
AKTUALNOŚCI
MiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

AKTUALNOŚCI

Rozrywka
Pchli Targ w Stacji

W sobotę o godz. 11 w Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się Pchli Targ, podczas którego wymienić się będzie można ubraniami, również dziecięcymi.

| Rozrywka
Rozrywka
Rączka i Frele w CH FORUM

W piątek w CH FORUM pojawią się m.in. znany mistrz śląskiej kuchni Remigiusz Rączka oraz popu-larny zespół Frele śpiewający covery po śląsku. Okazją do spotkania z nimi będzie multikulturowe popołudnie, przybliżające kultury romską, ukraińską i niemiecką.

| Rozrywka
Nauka
High Flyers znów wznieśli się wysoko! Prestiżowe wyróżnienie dla gliwickich studentów

Zespół High Flyers został wyróżniony za projekt samolotu pionowego startu i lądowania HF-10 VTOL w konkursie StRuNa, czyli St-udencki Ru-ch Na-ukowy, w kategorii Projekt Roku. Finał konkursu odbył się 17 listopada w Warszawie podczas Kongresu Ikona 2018.

| Nauka
Na Sygnale
Rozbój z nożem w ręku

Kilka dni temu na ul. Górnych Wałów znaleziony został ranny młody mężczyzna. Okazał się być ofiarą rozboju, podczas którego jeden ze sprawców użył noża. Jak się okazało, wśród napastników był 16-letni chłopak i to on dźgnął napadniętego.

| Na Sygnale
Miasto
Można już wymienić się ciepłem

Stowarzyszenie Przed Siebie oraz Stowarzyszenie Melina zachęcają do dzielenia się ciepłymi ubraniami z potrzebującymi. Można je zostawić na wieszaku ustawionym na parkingu w Centrum Handlowym Forum.

| Miasto
Rozrywka
Spotkanie dla miłośników rowerów

W czwartek, 22 listopada o godz. 18.30 w Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się spotkanie dedykowane wszystkim miłośnikom jazdy na rowerze. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń związanych z jazdą po Gliwicach i dyskusji na temat tego, co można zmienić na lepsze.

| Rozrywka
Miasto
90 lat kina przy ul. Dolnych Wałów 3

90 lat temu, w sobotę 8 grudnia 1928, roku otwarto w Gliwicach kolejne kino. Początkowo nosiło nazwę U.T. Lichtspiele (od Union-Theater), by po roku zmienić ją na bardziej prestiżową U.P. Lichtspiele (od Union-Palast), co przypieczętowało charakter kina pałacowego. Współcześnie było w tym miejscu Kino Bajka, a jest Kino Amok. Ciekawostki historyczne dotyczące obiektu poznamy w trakcie obchodów 90...

| Miasto
Na Sygnale
Galeria październikowych mistrzów parkowania

Zestaw kolejnych 10 mistrzów parkowania znaleźliśmy na stronie Straży Miejskiej. Wydaje się, że strażnikom nigdy nie zabraknie bohaterów do tego serialu.

| Na Sygnale
Na Sygnale
Włamywał się na oczach Straży Miejskiej

Straż Miejska opublikowała dziś krótką historię pewnego nieudanego włamania. Do zdarzenia doszło kilka dni temu przy ul. Częstochowskiej.

| Na Sygnale
Turystyka
Pokaz filmów podróżniczych w ramach "Świat to za mało". Zdobądź wejściówki

Już jutro (w sobotę) odbędzie się Festiwal Podróżniczy "Świat to za mało". Z kolei w środę, w Amoku obejrzeć będzie można filmy podróżnicze. Na pokaz obowiązują bezpłatne wejściówki. Liczba miejsc jest ograniczona.

| Turystyka

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA