AKTUALNOŚCI
MiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

AKTUALNOŚCI

Kącik Prasowy
Wózek widłowy elektryczny - który wybrać do magazynu? Sprawdź!

Duża liczba dostępnych na rynku różnego typu urządzeń magazynowych sprawia, że podjęcie decyzji, co do zakupu konkretnego sprzętu wcale nie jest tak łatwe. W niniejszym artykule wskażemy na to, na co warto zwrócić uwagę kupując wózek widłowy elektryczny i jakie kryteria wziąć pod uwagę planując transport magazynowy. Zapraszamy do lektury!

| Kącik Prasowy
Rozrywka
Gra w symbole

Kończy się pomału projekt edukacyjno-animacyjny "Gra w symbole", oparty na interakcji i współdziałaniu lokalnej społeczności Knurowa i okolic. Inicjatywa dedykowana była szczególnie dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym mieszkańcom miasta. Podczas niedawnego otwarcia Art CK mieliśmy okazję wziąć udział w grze teatralnej i lekcji muzycznej. Bardzo ciekawym wydarzeniem było także spotkanie z pisa...

| Rozrywka
Kącik Prasowy
Możliwość realizacji e-recepty za granicą na wakacjach

W czasie wakacji często pojawia się problem z dostępem do leków na receptę. Do tej pory, aby móc je otrzymać w innym kraju, należało udać się do miejscowej apteki po skierowanie od lekarza. Jednak od niedawna odpowiednie procedury umożliwiają realizację e-recept za granicą. Dowiedz się, jak możesz skorzystać z tego udogodnienia i spokojnie wybrać się na wakacje zagraniczne.

| Kącik Prasowy
Kącik Prasowy
Najlepsze technologie i materiały stosowane w budownictwie mieszkaniowym

Technologia w budownictwie mieszkaniowym odgrywa znaczącą rolę. Pozwala przyspieszyć prace, często także wpłynąć na komfort użytkowania obiektu. Poznaj najciekawsze rozwiązania ostatnich lat.

| Kącik Prasowy
Kącik Prasowy
Jakie są najważniejsze elementy projektowania zieleni?

Tereny zielone to nie tylko ogród za domem, ale również miejskie strefy, w których mieszkańcy mają szansę wypocząć i pooddychać lepszym powietrzem. Oczywiście szczegóły projektowania terenów zielonych w tych dwóch przypadkach będą różne. Istnieją jednak ogólne zasady, jakich należy się trzymać.

| Kącik Prasowy
Miasto
Tesla otwiera w Gliwicach fabrykę baterii - to żart primaaprilisowy :)

Firma Tesla, wiodący producent samochodów elektrycznych, poinformowała dziś o otwarciu fabryki baterii w Gliwicach. Jest to pierwsza taka inwestycja w Polsce i jednocześnie jedna z większych tej firmy na terenie Europy.

| Miasto
Kącik Prasowy
Ogrzewanie podczerwienią - dlaczego warto się na nie zdecydować?

W obliczu wzrostu cen surowców, koszty ogrzewania mogą wkrótce wzrosnąć. Dlatego warto rozważyć bardziej efektywne i ekonomiczne metody ogrzewania, takie jak ogrzewanie podczerwienią. Kolejną zaletą jest równomierne ogrzewanie od podłogi do sufitu. Dzięki temu elementy wnętrza absorbują ciepło i oddają je do powietrza, zamiast wychłodzić je i tworzyć przeciągi.

| Kącik Prasowy
Kącik Prasowy
Nowoczesne metody ogrzewania domów

Dane mówią wprost: wydatki na ogrzewanie domu stanowią największą część wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Nie może zatem dziwić fakt, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na podjęcie inwestycji, które mają ograniczyć koszty związane z ocieplaniem budynku. Jakie są nowoczesne metody ogrzewania domów? I czy zawsze muszą one wiązać się z wysokimi wydatkami, sięgającymi kilkudziesięc...

| Kącik Prasowy
Kącik Prasowy
Najbardziej opłacalne kursy zawodowe

Jeśli liczy się dla Ciebie rozwój, warto pogłębiać swoje kompetencje i brać udział w zajęciach, jakimi są kursy zawodowe. Listę znajdziesz w internetowej bazie szkoleń. W dzisiejszych czasach popularną opcją jest zwłaszcza kurs online. W trakcie szkolenia online realizowany jest taki sam program jak w czasie kursu stacjonarnego. Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze warto wiedzieć na temat kursów stw...

| Kącik Prasowy
Na Sygnale
Zostawił psa w domu i wyjechał. Zwierzę umarło z głodu

Wczoraj około godziny 14.00 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach otrzymało informację o niepokojącej sytuacji. Sąsiad od dłuższego czasu nie pokazywał się, a w jego mieszkaniu w gliwickiej dzielnicy Zatorze trzy dni wcześniej słychać było słabe szczekanie psa. Ta informacja natychmiast uruchomiła procedury – na miejsce pojechała Policja i Straż Pożarna.

| Na Sygnale

POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Niedziela
Grudzień 2023
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery