AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Trial na Giełdzie- już w weekend

Sport

IV Rajd Gliwicki Trial, I i II runda Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski – odbędzie się na terenie Giełdy Samochodowej w Gliwicach. Już w ten weekend! Trial motocyklowy polega na przejechaniu lekkim motocyklem (ok. 70 kg) po wyznaczonej wcześniej trasie. Zawodnicy muszą pokonać różne przeszkody, np. schody, konstrukcje betonowe, strome podjazdy. Za podparcie się stopą lub innym elementem niż opony lub spód silnika – zawodnik otrzymuje punkty karne.

REKLAMA

Wydarzenie planowane na najbliższy weekend będzie już czwartą edycją organizowaną na terenie Giełdy – w tym trzecią rangi Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski oraz jednej rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

– Cieszy nas, że organizatorzy imprez coraz częściej biorą pod uwagę lokalizację na terenie Giełdy. Dla nas to niewątpliwie element rozwoju oraz promocji obiektu. Współpracę z Auto Moto Klub Gliwice rozpoczęliśmy w 2018 roku. Zaowocowała torem triatlonowym na naszym terenie. Wiem też, że Klub ma plany na przyszłość związane z lokalizacją przy ul. Błonie – chce szkolić tu zawodników i młodzież. Doceniamy i wspieramy takie inicjatywy – mówi Paweł Tyrakowski, kierownik Giełdy Samochodowej w Gliwicach. Tor umożliwia wykorzystanie także na potrzeby trialu rowerowego. Co ważne dla osób planujących zakupy na Giełdzie w najbliższy weekend – wydarzenie nie wpłynie na organizację handlu. 

IV Rajd Gliwicki Trial odbędzie się w weekend 8-9 maja na terenie Parku Trialowego przy Giełdzie Samochodowej przy ul. Błonie 12. Sobotni start przewidziano na godz. 12.00, niedzielny na 10.00.

Przygotowano kilka pętli podzielonych na odcinki. Każdy zawodnik musi pokonać wszystkie odcinki, a jak sobie radzi ocenia Sędzia i jego Asystent. To oni nakładają punkty karne (za prawidłowe pokonanie odcinka zawodnik otrzymuje 0 pkt. karnych). Zawodnik który pokona całą trasę w wyznaczonym czasie (max. 4h) i otrzyma najmniej punktów karnych – wygrywa.

W ramach zawodów odbędzie się również I i II runda Trialowego Pucharu Amatorów. W wydarzeniu, które zostanie zorganizowane zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi, mogą wziąć udział osoby od 8. roku życia. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: amkgliwice@op.pl. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na facebooku Auto Moto Klubu Gliwice, który jest organizatorem wydarzenia lub uzyskać pod numerem telefonu: 601-53-17-94. W zawodach może wziąć udział maksymalnie 50 osób. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gliwice.

materiały: organizatorzy/gliwice.eu/MZUK

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca