REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Miasto Gliwice poza rankingiem RowerTour...

Miasto

Niedawno opublikowany został ranking RowerTour, w którym ocenione zostały działania miast w zakresie poprawy sytuacji rowerzystów. Jak wyjaśniają działacze Gliwickiej Rady Rowerowej - nasze miasto w tym rankingu zawsze ciągnęło się w ogonie... W tym roku urzędnicy postanowili zatem nie odpowiadać na pytania ankiety, nadesłanej przez twórców zestawienia.

REKLAMA

- Gliwice zaliczyły pokazową kompromitację, otwarcie odmawiając udzielenia odpowiedzi do ankiety - oceniają członkowie Gliwickiej Rady Rowerowej. - Zapowiadała się jeszcze gorsza pozycja niż 2 lata temu (37 miejsce na 41 klasyfikowanych miast), więc w celu niepsucia wspaniałego obrazu miasta w rankingach wolano odpowiedzi nie udzielać w ogóle. W związku z brakiem odpowiedzi miasto nie zostało sklasyfikowane i widnieje na samym dole. 
Śląskie miasta generalnie podskoczyły (Zabrze o 10 miejsc, Katowice o 7 miejsc, Chorzów o jedno, Tychy o 3 miejsca, Rybnik o 9 miejsc, Ruda Śląska o 10 miejsc). Spadek odnotował Bytom (o 6 miejsc). Inne miasta województwa radziły sobie różnie: Sosnowiec awansował o 2 miejsca, Bielsko-Biała spadła o 2 miejsca, Dąbrowa Górnicza zanotowała spadek o 4 miejsca, Częstochowa awansowała o 2 miejsca.
Wnioski Gliwickiej Rady Rowerowej są następujące: śląskie miasta nadal pozostają w ogonie, ale ogonem ogona są Gliwice i nie zmieni tego obrazu kilka stacji napraw, parę nowych stojaków, czy 1,5 km drogi dla rowerów w kierunku Sośnicy, gdzie przez Zwycięstwa będziemy prowadzić rower, bo nie przewidziano przejazdu ze względu na "priorytet ruchu samochodowego".

Społecznicy z GRR proponują Miastu współpracę, która zapewni poprawę sytuacji rowerzystów. Wskazują na konieczność szybkiej budowy dróg dla rowerów i wprowadzenia tzw. kontraruchu. 

- My jesteśmy otwarci na współpracę i chętnie pomożemy, ale musi być wola konsultacji, bo w obecnym wymiarze otrzymujemy odpowiedź "nie przewiduje się". Czemu miała służyć koncepcja budowy dróg rowerowych w Gliwicach, skoro jest realizowana w minimalnym wymiarze, z niezachowaniem standardów i "przy okazji"? - pytają społecznicy. 

Admin Admin

Udostępnij:


gliwicka rada rowerowarowertour

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Dominika, Imeldy, Pankracego