AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sara James na otwarciu Centrum Przesiadkowego

Miasto

10 grudnia, podczas oficjalnego otwarcia Centrum Przesiadkowego w Gliwicach wystąpi Sara James. To rewelacja ostatniej edycji "America's Got Talent" o potencjale Alicii Keys i Billie Eilish. Jej wykonaniem "Lovely" z repertuaru Eilish zachwycił się Simon Cowell - współtwórca światowych sukcesów wielu muzycznych gwiazd, m.in. Camilii Cabello, One Direction czy (kiedyś) Spice Girls. Ten gość zna się na rzeczy!!!

Jakie jeszcze atrakcje czekają tego dnia na odwiedzających?

Jak powstawało Centrum Przesiadkowe? Jakie ciekawe rozwiązania w nim zastosowano? Okazją do uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania zainteresowanych będzie zwiedzanie kompleksu z przewodnikiem, organizowane 10 grudnia między godz. 14.00 a 16.00, co pół godziny, w 4 grupach. Zapisy chętnych ruszą 1 grudnia na tworzonej przez miasto stronie: otwieramycp.gliwice.eu.

10 grudnia nie będzie mogło zabraknąć mocnych komunikacyjnych akcentów! Wielbicielom motoryzacji przez duże „M” powinna przypaść do gustu prezentacja zabytkowych i nowoczesnych autobusów na placu peronowym przed budynkiem głównym CP, od strony ul. Składowej. Zobaczymy i sprawdzimy od środka: niebieskiego ikarusa 280, zabytkowego peerelowskiego „ogórka”, czyli jelcza 043 oraz charakterystycznego jelcza M11, a także nowoczesne „elektryki” i autobusy zasilane wodorem. Przed budynkiem głównym CP staną też symulatory jazdy samochodem i przegubowcem. Dodatkowo stoiska informacyjne uruchomią: organizator komunikacji zbiorowej w regionie, czyli Zarząd Transportu Metropolitalnego oraz wykonawcy kompleksu – PRUiM i Mostostal Zabrze GPBP SA. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach „zaparkuje” na kilka godzin w budynku głównym CP, oferując małym i dużym czytelnikom książki na drogę. Dostaną je ci, którzy poprawnie odpowiedzą na zagadki związane z tematyką bezpieczeństwa w podróży i środków transportu. W bibliotecznej strefie nie zabraknie też kolorowanek, książeczek i gier memo oraz warsztatów sklejania kartonowych modeli autobusu.

Na parkingu dla autobusów ZTM, usytuowanym w sąsiedztwie wjazdu od strony ul. Składowej, ma działać strefa bezpiecznej jazdy samochodem przygotowana przez jedną ze szkół nauki jazdy z Gliwic. Skorzystanie z niektórych atrakcji będzie wymagało posiadania i pokazania prawa jazdy kat B. Chętni, spełniający te warunki, będą mogli doświadczyć m.in. kontrolowanego poślizgu tylnej osi w pojeździe wyposażonym w troleje i poddać się testowi stewarda na płynność jazdy. Wszyscy fani motoryzacyjnych nowinek będą mieli okazję zasiąść w symulatorze zderzeń pokazującym, jakie siły działają na pojazd i kierowcę podczas kraksy, nawet przy niewielkiej prędkości. Dzięki alkogoglom symulującym widzenie w stanie upojenia alkoholowego będzie można przekonać się z kolei, jak reagują zmysły kierowcy po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu. O tym, jak właściwie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym m.in. w wypadkach komunikacyjnych przypomną strażnicy z gliwickiej Straży Miejskiej.

Od godz. 16.00 szykują się konkursy i zabawy dla dużych i małych. Równo z godz. 17.00 rozpocznie się muzyczny koncert-niespodzianka. Świetna zabawa – gwarantowana! 

źrodło: UM Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Niedziela
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego