AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dziś ARTNOC! Prawie 100 wydarzeń!

Rozrywka

Dziś zapadnie jedyna taka noc, ARTNOC, w roku. Gliwickie galerie i inne miejsca kultury staną przed Wami otworem. Będą wystawy, koncerty, warsztaty. Zapoznajcie się z programem - każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Gliwicki Rynek
13:00 – 20:00 PUNKT INFORMACYJNY 
oraz m.in:
MY FAUNY, wystawa członków Stowarzyszenia Artystycznego Faun-Art Zabawa kolorem – wspólne malowanie z dziećmi, Stowarzyszenie Artystyczne FaunArt Fauny malują – malowanie z dorosłymi, Stowarzyszenie Artystyczne FaunArt
Sekretne życie różowych kotów – praca z szablonami, dzięki którym uczestnicy będą mogli w krótkim czasie wykonać satysfakcjonujące prace, Pracownia UFFO
Barwny plener, Monika Krasoń-Przybyła
Warsztaty artystyczne dla dzieci, Fundacja Margines
Bluesowa ArtNoc, Kajetan Drozd
Prywaciarze
Wystawa Zielone Światło, Fundacja NieOdkładalni
Pokazy cyrkowe, zabawy plastyczne i animacje dla dzieci

1. Galeria Faun-Art, CH Forum ul. Lipowa 1
s.faunart@gmail.comhttp://faunart.wix.com/stowarzyszenie, facebook.com/SAfaunart

15:00–20:00 wystawa Anny Przybylskiej pt.: AKWARELA. TO LUBIĘ! Wejdziecie Państwo w czarujący świat lekkiej akwareli. Spotkanie z autorką i oprowadzanie po wystawie pozwoli zgłębić świat zwiewnych krajobrazów.
15:00–20:00 MOJE MALOWANIE. W czasie trwania wydarzenia będzie też można obserwować artystkę przy pracy.

2. Galeria Atrium, Związek Polskich Artystów Plastyków, okręg gliwicko-zabrzański, TECHNOPARK, ul. Konarskiego 18C

Wystawa prac Agnieszki Chrzanowskiej Małys – Batik na papierze czerpanym.

16:00–18:00 oprowadzanie przez wolontariusza

3. Plac przy Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej

Wystawa plakatów „Pełnia Przekroju”.
Plakat bywa dziełem sztuki zachęcającym do obcowania z innymi dziełami sztuki. Pełnia przekroju to wystawa plakatów autorstwa Moniki Starowicz, Joanny Ambroz, Marka Moskala, Jakuba Zasady oraz Artura Szczyrbowskiego, a wspólnym mianownikiem prezentowanych dzieł jest stworzenie ich do wystaw artystycznych pod kuratelą Bartłomieja Kozłowskiego organizowanych lub współorganizowanych przez Stowarzyszenie Melina na przestrzeni ostatnich lat. Kurator: Bartłomiej Kozłowski.

4. Plac Krakowski

Miasto Literatura Kadr – wystawa zwycięzców konkursu na komiks inspirowany literatami związanymi z Gliwicami.

5. Galeria Melina, ul. Częstochowska 16
stowarzyszenie-melina.pl, facebook.com/stowarzyszeniemelina, facebook.com/galeriamelina

16:00– … 3×69=207 wystawa plakatów grona pedagogicznego pracowni projektowania plakatu mieszczącej się na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prowadzonej przez Profesora Romana Kalarusa. Jest to miejsce o niesamowitej atmosferze, w którym można napić się przepysznej kawy przy dźwiękach klimatycznej muzyki. Już same drzwi do pracowni przyciągają uwagę, albowiem oklejone są niezliczoną ilością kolorowych i przesympatycznych naklejek. Natomiast w samej pracowni na ścianach można podziwiać plakaty zarówno studentów, jak i największych mistrzów tejże dyscypliny. Wielu jej absolwentów to w tej chwili znani na całym świecie artyści i projektanci. Pracownia od początku była miejscem rozmaitych działań twórczych, nierzadko wykraczających poza granice tradycyjnie realizowanego plakatu, takich jak instalacja, street art, czy działania interdyscyplinarne. W skład zespołu pracowni wchodzą wspominany już wcześniej wielki mistrz Roman Kalarus, czołowa polska plakacistka Monika Starowicz oraz Filip Ciślak, artysta młodego pokolenia, projektant i kaligraf. I to właśnie prace tej niesamowitej trójki zaprezentujemy w ramach powyższej ekspozycji o bardzo wymownym tytule. Kurator: Bartłomiej Kozłowski.

21:00 wernisaż wystawy

6. Centrum Kultury Victoria, aleja Przyjaźni 18
ckvictoria.pl. facebook.com, facebook.com/ckvictoriapl

16:00–23:00 wystawa malarstwa akrylowego z ostatnich trzech lat, oraz projekty plakatów i okładek płyt autorstwa Tadeusza Łuczejko. Artysta projektował okładki książek dla Stephena Kinga, Roberta Howarda, Poula Andersona, Jacka Higginsa i innych. Jego malarstwo utrzymane jest w stylistyce surrealizmu. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych między innymi w Dani, na Słowacji oraz w Polsce. W roku 2007 Tadeusz Łuczejko został wpisany jako artysta do międzynarodowej encyklopedii „Who is Who”, posiada też swój biogram na Wikipedii. Ponadto Tadeusz Łuczejko jest twórcą muzyki elektronicznej ambient, wydał 9 autorskich albumów i jedną kompilację, a od roku 2003 jest organizatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Prezentacji Multimedialnych „Ambient Festival” w Gorlicach.

20:00 koncert Oskara Cenkiera. To polski kompozytor i pianista młodego pokolenia. W swej muzyce łączy wpływy klasyczne, post-klasyczne, minimalistyczne, filmowe i progresywne, całość spajając sporą dawką ambientu. Ma na koncie dwa albumy studyjne: Bastion 2018, Miła 2022 oraz nagrany i wydany w 2021 Koncert W Lipnicy Murowanej. Czas trwania koncertu około 60 minut.

 

7. Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych nr 1 w Gliwicach), ul. Barlickiego 3
www.mdk.gliwice.pl, facebook.com/MDKGliwice

[uwaga! odwołane] 17:00–19:00 warsztaty „kreatywny rysunek”. Pracownia Słoik z pomysłami zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na wspólne rysowanie. Będziemy ćwiczyć rysowanie i wyobraźnię, tworząc fantazyjne rysunki z wykorzystaniem jednego przedmiotu, który koniecznie musi się na rysunku pojawić, wiek 10+, sala 48, 2 piętro, zapisy: sloikzpomyslami1@gmail.com 

18:00–22:00 „Plastic not Fantastic” akcja fotograficzna, projekcja oraz interaktywna instalacja artystyczna – akcja nawiązuje do tematu powszechności wykorzystania tworzyw sztucznych w naszym codziennym życiu i ma za zadanie wywołać refleksję, zwiększyć świadomość ekologiczną oraz sprowokować pozytywną zmianę w naszym zachowaniu. Ważna informacja dla zwiedzających: weź ze sobą telefon komórkowy, z pewnością się przyda.

19:00–23:00 warsztaty z paper mache w bibliotece MDK – powstaną figurki, maski i wiele innych cudów na bazie masy papierowej. Warsztaty otwarte dla wszystkich, którzy nie boją pobrudzić sobie rąk i ubrania przy pracy twórczej.

19:00 bajki dla dzieci w starym stylu. Bajki, filmy, historyjki obrazkowe i opowiastki na diapozytywach, czyli slajdy i przezrocza z ubiegłego wieku dla dzieci i starszych. Opracowanie: Teatr Magazyn – Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. Scena teatralna „Stara Kotłownia”, MDK, Barlickiego 3, wejściówki do odbioru na portierni.

8. Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieżyul. Barlickiego 3
www.animator.halogen.org.pl

15:00–21:00 wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego w Gliwicach. I i II piętro
15:00, 16:15 i 17:30 warsztaty fotograficzne „Światło i cień”, zapisy
15:00-18:00 warsztaty malarskie prowadzone przez doświadczonych pedagogów gliwickiego Liceum Sztuk Plastycznych, zapisy
15:00–17:00 warsztaty malarskie i pozłotnicze „Picasso vs Klimt”, zapisy
16:00–18:00 warsztaty gry na perkusji, zapisy
16:00–18:00 warsztaty dziennikarskie
19:00–22:00 warsztaty „Tworzymy maski – papieroplastyka”
17:00–18:30 warsztaty z wypalania na drewnie, zapisy
17:00–19:00 seans filmowy
Zapisów na warsztaty można dokonać pod nr tel. 784-993-217 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.00).

9. Pracownia UFFO, ul. Zwycięstwa 36 /1 I piętro
19:00–21:00 prezentacja prac prowadzących zajęcia oraz uczniów

10. The 12 Gallery ul. Zwycięstwa 12
www.the12gallery.com, instagram.com/the12gallery
16:00–22:00 W poszukiwaniu najciekawszych kadrów i historii, Michał Mrozek przemierza ogródki działkowe w całej Polsce. W the 12 gallery zostanie zaprezentowana jedna z ponad setki niezwykłych opowieści i związanych z nimi bohaterów. Szerszą wystawę będziemy mogli obejrzeć tej zimy w Czytelni Sztuki, w przyszłym roku zostanie opublikowana książka.
Tysiące polskich działek to tysiące odmiennych historii, nie tylko tych o uprawianiu warzyw czy pandemii spędzonej w zieleni, ale i o relacjach, o pasjach i życiowych zakrętach. Na każdym małym skrawku ziemi mieści się tak wiele zdarzeń i emocji, że trudno przejść obok nich obojętnie.

11. Nowa Prowincja Café & Wine Bar, ul. Dolnych Wałów 8 (budynek starej poczty, wejście przez ogródkową bramę), tel. +48 535709650, facebook.com/nowaprowincjagliwice

11:00–23:30 wystawa malarstwa Kamili Rudnickiej – absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, architektka, malarka, miłośniczka sportowego trybu życia, jazzu, koni i tańca. Aktualna wystawa nosi tytuł „Body Language” i odzwierciedla szeroko pojęte relacje świata ludzi i zwierząt.
16:00 wernisaż wystawy

12. Związek Polskich Artystów Plastyków, okręg gliwicko-zabrzański, ul. Studzienna 6

16:00–21:00 /sala górna/ wystawa : prof. Krzysztof Dadak, malarstwo na metalu
18:00 spotkanie z autorem
18:00 pokaz: portrety i karykatury rysuje artysta Mirosław Goliszewski
16:00–21:00 Galeria w Przyziemiu /sala dolna/ wystawa rzeźby ceramicznej: Ewa Pokorska-Ożóg i Oldrich Krsicka (Czechy)
17:00 spotkanie z artystami

13. Galeria Brama, ul. Krótka 1-3
galeria@galeriabrama.pl, galeriabrama.pl facebook.com/Galeria-Brama-678559618915400

16:00–23:00 „Wszystko na sprzedaż” zbiorowa wystawa artystów współpracujących z galerią. Wśród nich mocna reprezentacja lokalnych twórców takich jak m.in. Zbigniew Blukacz, Józef Budka, Katarzyna Cupiał, Udo Kaller, Tomasz Koclęga, Magda Kwapisz – Grabowska, Ireneusz Walczak, Waldemar Węgrzyn, Karolina Maria Wiśniewska, Aleksandra Telka – Budka, Ewa Zawadzka.

14. Galeria Sztuki Maria WójciakRynek 15

16:00–23:00 Zwiedzanie ekspozycji Galerii

15. Stacja Artystyczna Rynek, ul. Rynek 4-5
sar.gtwgliwice@gmail.comfacebook.com/StacjaArtystycznaRynek, tel. 504 676 972 www.gtwgliwice.pl

16:00–23:00 Zapraszamy na wystawę prac Przemysława Truścińskiego i Wojciecha Stefańca w ramach Górnośląskiej Imprezy Komiksowej. Przemysław Truściński jest uznanym polskim rysownikiem komiksowym i reklamowym, storyboardzistą, szczególnie znany jest z komiksów prasowych. Wojciech Stefaniec to nagradzany grafik, plakacista i rysownik komiksowy.

18:30 wernisaż wystawy z udziałem autorów

16. Galeria Sztuki Współczesnej ESTA, ul. Raciborska 8
galeria-esta.pl

16:00–23:00 wystawa Rozmowa. Pary do pary

17. Galeria ArtStudio ul. Dolnych Wałów 28
www.facebook.com/GaleriaArtStudio/

16.00–23.00 spotkania i panele dyskusyjne poświęcone fotografii. ART-STUDIO zaprezentuje zdjęcia wykonane w ostatnich latach. Z zainteresowaniem obejrzymy Wasze zdjęcia – przynieście je do nas, skomentujemy, ocenimy.

18. Antykwariat Kawka | Teatr Lufcik na Korbkęul. Siemińskiego 11
www.antykwariatkawka.pl www.fundacjawtomigraj.org  facebook.com/lufciknakorbke

16:00–18:00 Baśnie na Warsztacie: opowiadanie baśni i o baśniach, wywiad dzieciaków z Bajarzem Mateuszem Świstakiem, wszystko, co chcieliście wiedzieć o bajkach, a nie mieliście kogo zapytać.
18:00 Och buu – na tropie uczuć: spotkanie dla rodziców i opiekunów o rozpoznawaniu emocji, dbaniu o siebie i integracji ze swoimi uczuciami, prezentacja książki.
19:00 Klub Książki Kobiecej: spotkanie i dyskusja pt. „Gliwickie inspiracje literackie. Proza, poezja, piosenki stąd”.
20:00 Młoda dramaturgia ze Śląska – wywiad z Michałem Łukowiczem
21:00 Czytanie dramatów przez aktorów Teatru Lufcik na Korbkę
22:00 Z dna szuflady – koncert muzyki płynącej prosto z duszy. Gitarowa muzyka czerpiąca garściami z różnych gatunków

19. Kawiarnia „Kolorowa”, Aleja Majowa 12
facebook.com/Kawiarnia.Kolorowa.Gliwice/, tel. 32 231 60 09

Kolorowe Artystyczne Spotkania Kulturalne (KASK)
10:00–24:00 wystawa malarstwa Damiana Wojnowskiego
18:00 spotkanie z Damianem Wojnowskim i oprowadzanie po wystawie
20:00 losowanie pracy podarowanej przez Artystę

20. Rysunek Studio, Korfantego 13/1
www.rysunekstudio.plfacebook.com/rysunekstudio
16:00–23:00 wspólne budowanie rzeźby architektonicznej. Dzieci, młodzież oraz dorośli będą mieli okazję wspólnie wybudować architektoniczny pomnik – drzewo w naszym studio. Wystawa prac uczniów.

21. Pracownie Cafe Zygmunta Starego 43c
facebook.com/pracowniecafe, IG: Pracownie.cafe

12:00–18:00 warsztaty tematyczne na zapisy – kulinarne, ceramika, design – po 2 godziny każdy, (szczegółowe informacje o zapisach – FB: Pracownie Cafe).
12:00–18:00 wernisaż wystawy „Pracownie” ukazujące różne oblicza naszych Pracowni oraz efekty prac warsztatowych. Możliwość zapoznania się z podstawowymi technikami pracy naszych rękodzielników, zadania im pytań, a także wykonania prostych form samodzielnie.
Ponadto*:
biżuteria z koralików, scrapbooking – m.in: karki okolicznościowe, albumy na zdjęcia, pudełka
drukarka 3D i badgownica – tworzenie breloczków za pomocą długopisów 3d i drukarki 3d
radio – przedstawienie naszych projektów radiowych, możliwość porozmawiania z prowadzącymi, malarstwo – malowanie muralu przed Pracownią Cafe, warsztaty pszczelarskie, malowanie kamyków, zdobienie tkanin, szkoła językowa, stolarstwo, kolorowanki dla dzieci i inne.
*Część atrakcji uzależniona od pogody”.

22. Muzeum Tatuażuul. Krupnicza 16
gliwice@tattoomuseum.pl, www.tattooxorchestra.pl, facebook.com/polish.tattoo.museum, +48 602 772 152

10:00–23:00 zwiedzanie wystawy „Stanisław Szukalski i Szczep Rogate Serce” w towarzystwie jej kuratorów, Andrzeja Chęcińskiego i Piotra Wojciechowskiego.
16:00–18:00 spotkanie z p. Jolantą Frączek-Burkacką, córką Słońcesława z Żołyni, artysty, w którego twórczości ideały i wartości Szczepu Rogate Serce lśniły najjaśniejszym blaskiem.

23. Czekoladziarnia, ul. Krupnicza 12 czekogliwice@gmail.com, facebook.com/czekoladziarnia, 667 219 064, www.czekoladziarnia.net

10:00–23:00 zapraszamy na wystawę malarstwa Aleksandry Tęsny, gliwickiej artystki, która oprócz tradycyjnych obrazów, tworzy również sztukę nietypową za pomocą myszki i klasycznego „windowsowego Painta”. Zapewne wielu z Was, w tzw. Paincie pracowało i wiecie, że to najprostszy program do podstawowych działań graficznych, którego używanie zwykle ograniczało się do nieskomplikowanych przeróbek i do wykonywania szybkich, mało starannych malunków. Aleksandra Tęsny łamie ten stereotyp i pokazuje, że program MS Paint jest idealnym medium twórczym, kreując w nim swój uważny, ale ukazujący groteskę rzeczywistości, świat.

24. Sklepik z marzeniamiul. Górnych Wałów 13
sds@sds.gliwice.eufacebook.com/galeriazmarzeniami

Wystawa pt. Dominika Ruta malarstwo. Dominika Ruta -absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu wydziału grafiki. Graficzka i ilustratorka. Dominika Ruta o sobie „Uwielbiam patrzeć i czuć…  Sycą mnie procesy natury… Moi mali – wielcy przewodnicy to, moje ciało, moje dzieci, ziemia, po której się poruszam, drugi spotykany człowiek, ten który odszedł i powraca, nasze koty… Owe – formy istnienia  wplatają się w strukturę mojej pracy. Moje barwne i bezbarwne, złote nici… Mam czym tkać…. czym przeplatać i z czego tworzyć struktury obrazów, form i dźwięków.

17:00–19:00 Warsztaty cyjanotypii techniki historycznej techniki fotograficznej. Uczestnicy warsztatów wykonają fotogramy i rośliny i portrety. Można przynieść rośliny. Zapisy: facebook lub sds@sds.gliwice.eu.

25. Kawiarenka Zamkowa, ul. Bankowa 11
facebook.com/kawiarenkazamkowa

16:00–23:00 wystawa Niezależnej Amatorskiej Grupy Malarskiej Ossianart pt. „Jeszcze w zielone gramy”. Prace grupy dwunastu artystów, ludzi o wielkiej pasji i talencie.
16:00–17:00 Kawą malowane czyli warsztaty z techniki malowania kawą cz. 1
17:30–18:00 Tańce w Kręgu – wspólne tańce na ulicy przy kawiarence i Zameczku Piastowskim. Tańce w kręgu towarzyszą nam od początku naszego uczestnictwa w ArtNocach, poznamy style taneczne oparte na elementach tańców ludowych z całego świata.
18:15–19:15 Kawą malowane czyli warsztaty z techniki malowania kawą cz. 2
19:30–20:00 Tańce w Kręgu – wspólne tańce na ulicy przy kawiarence i Zameczku Piastowskim.
20:15 Muzyczna niespodzianka, a skoro niespodzianka to nie zdradzimy, zapraszamy do wspólnej zabawy 

26. Centrum Inicjatyw SpołecznychArtnocowy Punkt Tańców w Kręgu na ulicy Ulica Pod Murami – obok Zamku Piastowskiego przed Kawiarenką Zamkową
kontakt@cis-gliwice.pl; www.cis-gliwice.pl; facebook.com/CIS.Gliwice; tel. 884 35 2244

17:30–18:00, 19:30–20:00 nauka kilku tańców wywodzących się z kultur żydowskiej, bałkańskiej, greckiej, indiańskiej – opracowane w bardzo prostych układach kroków – łatwe nawet dla tzw. antytalentów.

27. Galeria Na6, ul. Matejki 6
info@fotogliwice.pl/ tel. 32 300 65 45

16:00 wernisaż wystawy „Historie nie do końca. Oczywiste”
16:30 pierwsza część koncertu Marka Bińka „Krajobraz z człowiekiem”
17:30 rozmowy z autorami w Galerii, warsztaty – pokaz fotografii INSTAX
18:30 druga część koncertu Marka Bińka
… do ostatniego gościa rozmowa o fotografii

28. Szkółka plastyczna i Galeria za drzwiami, ul. Bednarska 11

17:00–21:00 warsztaty „Piękno zawarte w kimonie”. Kimono japońskie to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów kultury bliskiego wschodu. Dosłownie kimono oznacza „coś co nosimy na siebie”. Kiedyś to strój codzienny, dzisiaj okazjonalny o długiej historii i bogatym znaczeniu kulturowym. Zapraszam na warsztaty, które spróbują przybliżyć ten rodzaj ubioru. Kształt kimona przerabialiśmy już na laleczkach japońskich, materiałem był jednak papier. Oryginalny, japoński, ale papier. Tym razem proponuję tkaninę gdzie wzornictwo i kolorystyka będzie waszą wizją, waszym dziełem sztuki. Wzory będą malowane na materiale. Zapisy

29. PasCuda (Fundacja Pakudofonia)ul. Bednarska 8 (w podwórku)
www.paskudofonia.pl tel. 602 218 736, fundacja@paskudfonia.pl

15:00-… Otwarcie Sklepiku Charytatywnego PasCuda, na zapleczu którego będą się działy etno Cuda 
16:00–17:00 warsztaty „Moc ziół Magia Ziół – kadzidła”, będziemy tworzyć naturalne ziołowe kadzidła Zapisy: www.paskudofonia.pl/sklepik
17:30–19:00 warsztaty „”Moc ziół Magia ziół – maść na reumatyzm i inne boleści”” na bazie naturalnych składników i ziół wyczarujemy maść, która uśmierzy (prawie) każdy ból. Zapisy: www.paskudofonia.pl/sklepik
20:00–21:15 Krąg Pieśni Słowiańskich czyli warsztaty śpiewu tradycyjnego. Zapisy: www.paskudofonia.pl/sklepik
22:00–23:00 koncert zespołu Śpiewnice. Trio wykonuje pieśni obrzędowe i balladowe z obszarów Polski, Ukrainy i Białorusi używając przy tym bębnów obręczowych, drumli, shruti box i innych prostych instrumentów.

30. Herbaciarnia Esencja, ul. Bednarska 8 (w podwórku)
+48 883 099 749, herbaciarnia.esencja.gliwice@gmail.com, www.herbaciarniaesencja.pl, www.facebook.com/HEsencja, Instagram: herbaciarnia.esencja
11:00–23:00
17:00 zapraszamy już tradycyjnie na warsztaty malarstwa chińskiego, gdzie pod okiem Agnieszki Biernatek, założycielki artystycznej pracowni DaVinci, poznacie tajniki tej niezwykłej i delikatnej metody malarstwa, a naszymi narzędziami do tworzenia będą tusz i papier ryżowy. Malarstwo ma charakter medytacyjny i wyciszający, więc zapraszamy dla uspokojenia zmysłów i chwili relaksu  Zapisy nie obowiązują z racji różnego tempa pracy uczestników, dlatego warsztaty będą miały charakter rotacyjny, co oznacza, że w momencie zwolnienia się miejsc, wchodzą kolejne osoby. Warsztaty dla dzieci od lat 9 i dorosłych.

31. Kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3
amok.gliwice.pl, pracowniaportretow.pl

Wystawa fotograficzna pt. „Cierpienie”, Adam Mikołajczyk

Wystawa podejmuje dialog z kodem kulturowym „prawdziwego mężczyzny”, a jedenaście prac pokazanych na wystawie obrazuje niechcianą prawdę o istnieniu męskiego cierpienia. Każda z nich jest autonomicznym dziełem i może być analizowana osobno, tak aby widz mógł znaleźć tą, z którą się utożsamia. Dominująca szarość symbolizuje spustoszenie jakie gniew, niemoc, smutek, zmęczenie, ból, rozpacz i walka z samym sobą pozostawiają w duszy mężczyzny. W świecie „idealnym”, pełnym sztucznych filtrów i upiększeń znanych z mediów społecznościowych trudno niekiedy zauważyć ukrytą tragedię, te prace mają na celu wyciągnąć widza z bezpiecznej strefy komfortu, choćby na chwilę. 

17:00 spotkanie z autorem

32. Czarno Izba, ul. Wodna 4

16:00–21:00 Retrospekcja w Galerii Czorno Izba – Rafał Pytel, Filip Milczanowski

Ekspozycja jest przypomnieniem pierwszej wstawy zorganizowanej w Galerii Czorono Izba z 2019. Wówczas, wśród wielu przedstawionych prac był obiekt Rafała Pytla „Czorno chata”, a tło muzyczne zapewniły kompozycje Filipa Milczanowskiego. Podczas tej edycji Artnocy będzie ponownie wejść do Czornej chaty i podsłuchać niepokojących dźwięków towarzyszących tej w przestrzeni.

16:00–21:00 A sklej se – wystawa uczniów szkoły podstawowej numer 27 w Gliwicach w ramach projektu „Modernizacja” z okazji stulecia otwarcia domu tekstylnego.
Na wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 27 w Gliwicach, które zostały wykonane z okazji stulecia oddania do użytku Domu Tekstylnego. Upamiętnienie tej okrągłej rocznicy polegało na złożeniu modelu Domu Tekstylnego i sfotografowaniu go w nietypowym kontekście. Wybrane prace prezentują niezwykle kreatywne działania uczniów, którzy w ten sposób włączyli się w popularyzację wyjątkowego zabytku gliwickiego modernizmu.

33. Teatr WIT-WIT, ul. Jana Pawła II 15
www.teatr.witwit.pl,  www.studioaktorskie.witwit.pl

16.00–18.00 warsztaty teatru lalkowego, podczas których dzieci będą miały okazje samodzielnie stworzyć lalkę-kukiełkę, a następnie przygotować mini przedstawienie.
Warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy: ewitomska@wp.pl
19.00–20.00 spektakl komediowy pt. „Randka w Balatonie”. Zapisy : ewitomska@wp.pl
21.00–22.00 koncert poetycki w języku ukraińskim. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Pomiędzy wydarzeniami w trakcie tzw. przerw technicznych będzie można napić się kawy lub herbaty w Wit-Wit’owej kawiarence.

34. DSCERAMIKA PracowniaJana Pawła II 14D
www.dsceramika.pl info@dsceramika.pl FB/dsceramika, 
tel. 609 170 690

16:00–23:00 Wystawa „Kawałki lasu” autorstwa Aleksandry Kucias – miłośniczki slow life i ekologii; Zamknij oczy wyobraź sobie, że słyszysz ptasie trele o poranku, słyszysz szum wierzb i czujesz zapach świerku. Otwórz oczy, bo właśnie to zobaczysz na moich obrazach. Kawałki lasu to maleńkie fragmenty niesamowitej przyrody.
Aleksandra Kucias – miłośniczka slow life i ekologii. Prowadzi artystyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, tworzy linoryty, akwarele i obrazy olejne.
16:00–23:00 stała wystawa prac ceramicznych w galerii DSCERAMIKA
17:00–18:00 warsztaty Monotypii
Monotypia – technika graficzna dla początkujących. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Warsztaty będą trwały godzinę, w tym czasie każdy będzie mógł wykonać jedną pracę techniką monotypii w formacie A4.

35. Cechownia, ul. Bojkowska 35a
www.cechownia-gliwice.pl, www.facebook.com/CechowniaGliwice; 516 276 782
16:00–18:00 strefa kreatywności – wspólne malowanie obrazu na płótnie. Kolektywne działanie podczas tworzenia/komponowania pracy artystycznej może być wyzwaniem, ale także ciekawą zabawą. Tematy prac zostaną będą losowane (np. sport, zoo, kosmos itp.).
16:00–24:00 wystawa zbiorowa Gliwickie Asocjacje. Wystawa prezentować będzie prace malarskie, rzeźby i instalacje artystyczne twórczyń i twórców, dla których Gliwice są mianownikiem wspólnym.
18:00 wernisaż wystawy zbiorowej Gliwickie Asocjacje
20:00 koncert Anchey Nocon
Anchey Nocon to wokalista, autor tekstów i producent muzyczny z Jaworzna. Muzyka, którą tworzy, to elektro, z elementami synthpopu, klimatycznego downtempo i czarownego swing elektro. Jego najnowszy album wzbogaciłby katalog takich wydawniczych tuzów jak Ninja Tune, z podległą im Brainfeeder. Zapisy: https://cechownia-gliwice.pl/anchey-nocon-koncert/

36. Galeria Arena, CH Arena, ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1
15.00–19.00 wystawa obrazów, ceramiki, szkła, biżuterii artystycznej autorstwa artystów naszego związku połączona ze sprzedażą, dyżur pełni artysta ZPAP

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Niedziela
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego