AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jakiej pracy w Gliwicach jest najwięcej? Badamy lokalny rynek.

Kącik Prasowy

Gliwice jako jedno z największych śląskich miast oferuje duże możliwości w zakresie poszukiwania zatrudnienia. W efekcie na pracę mogą liczyć zarówno specjaliści z różnych dziedzin, jak i pracownicy fizyczni. Jakiej pracy w Gliwicach jest obecnie najwięcej? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.

Praca biurowa w Gliwicach

Jak wspomniano we wstępie znalezienie zatrudnienia w Gliwicach nie powinno nikomu sprawić trudności, a potwierdzeniem tego są liczne oferty pracy w Gliwicach na GoWork.pl. Obecnie jest ich łącznie ponad tysiąc, a wiele z nich dotyczy pracy biurowej. Przykładem mogą być ogłoszenia dedykowane dla księgowych, specjalistów ds. kadr i płac, czy pracowników biurowych. Jako pracę biurową w Gliwicach można potraktować również stanowiska ds. obsługi klienta, czy handlowców, których zakres obowiązków obejmuje czynności wykonywane wyłącznie w biurze. Podkreślić warto, że tego typu ogłoszenia dotyczące pracy biurowej w Gliwicach dedykowane są zarówno do specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, jak i młodych pracowników, a nawet stażystów i praktykantów. Oczywiście zróżnicowane jest także oferowane wynagrodzenie, które dopasowane jest do wymagań i zakresu obowiązków na danym stanowisku.

Oferty pracy Gliwice - praca fizyczna

Na lokalnym rynku pracy w Gliwicach dostępnych jest również wiele ofert dla osób szukających pracy fizycznej. Co więcej może to być zarówno praca dla specjalistów, czego przykładem są oferty dedykowane m.in. spawaczom, czy operatorom maszyn CNC, jak i oferty na mniej wymagające stanowiska, takie jak np. pracownik produkcji. Sporo ofert dotyczy również mechaników, lakierników, czy blacharzy, a zatrudnienie bez problemu mogą znaleźć także mechanicy maszyn. Pracę fizyczną można znaleźć również w branży budowlanej, która poszukuje zarówno murarzy, jak i pracowników wykończeniowych (m.in. malarzy, tynkarzy itp.), czy elektryków i monterów instalacji. Praca fizyczna w Gliwicach oferowana jest także kobietom, które swoich szans mogą szukać nie tylko na produkcji, ale także w handlu, gdzie poszukiwane są kasjerki, czy osoby do wykładania towaru.

Praca dodatkowa w Gliwicach

Lokalny rynek pracy w Gliwicach stoi także otworem dla osób, które poszukują pracy dodatkowej. W tym przypadku może to być zarówno wspomniane już wykładanie towaru w sklepach, praca w charakterze kasjerki, jak i dodatkowa praca biurowa na niepełny etat. Sporo firm oferuje również pracę dodatkową w charakterze konsultanta bądź sprzedawcy telefonicznego, a ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim elastyczny grafik. Oczywiście większość ofert pracy dodatkowej w Gliwicach dotyczy umowy zlecenia bądź umowy o dzieło, jednak warto mieć świadomość, że można znaleźć również pracę dodatkową na podstawie umowy o pracę. W tym przypadku jednak z reguły będzie to ułamkowa część etatu.

Podsumowując należy stwierdzić, że na lokalnym rynku pracy w Gliwicach dostępne jest naprawdę wiele różnorodnych ofert. W efekcie znalezienie zatrudnienia nie powinno sprawić trudności zarówno wykwalifikowanym specjalistom, jak i osobom bez szczególnych kwalifikacji.

Michał Zawadzki

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Martyny, Macieja, Teofila