AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Trwałe i solidne pergole tarasowe - rodzaje i nowości z tego roku

Kącik Prasowy

Pergola – co to właściwie jest, czym się charakteryzuje i jak znaleźć na rynku najlepszą i najnowocześniejszą? Krótko mówiąc pergola to konstrukcja składająca się z podpór. Podporami są zazwyczaj słupy, na których z kolei opiera się zadaszenie. Podpory mogą występować również w postaci belek lub też kratownicy wykonanej z drewna, stali, aluminium lub betonu. Taka forma podpory, często jest również wykorzystywana jako podpora dla roślin.

Pergola to marzenie niejednego posiadacza domku jednorodzinnego. Taka strefa relaksu i komfortu w ogrodzie to prawdziwy luksus. W cieniu pięknej, nowoczesnej osłony tarasowej postawić można wygodny komplet wypoczynkowy i miło spędzać latem czas z rodziną i przyjaciółmi. Takie rozwiązanie uchroni nas przed zimnem, deszczem a dzięki osłonom bocznym, przed wiatrem oraz niechcianymi spojrzeniami. Pergole Gliwice tutaj znajdziesz idealne dla siebie rozwiązanie.

pergola-segmentowa-top-pro-b.jpg

Nowości na rynku

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się nowoczesne rozwiązania w zakresie pergoli, takie jak np. pergole z obrotowymi aluminiowymi piórami oraz pergole szklane zintegrowane z przeciwsłoneczną osłoną tekstylną. A więc nowoczesne pergole to te, dzięki którym możemy dynamicznie wpływać na regulację ilości światła oraz chronić pergolę przed opadami atmosferycznymi. Taka nowoczesna pergola tarasowa będzie użyteczną częścią salonu na świeżym powietrzu.

Jak dzielimy pergole?

Przede wszystkim, podstawowym kryterium podziału jest materiał z którego wykonane jest okrycie dachowe pergoli. Wyróżniamy więc:

  • Pergole tekstylne (wykonane z tkaniny), które można podzielić na trzy podgrupy:

a) rolowane (nawijane na rurę)

b) rzymskie (zsuwane – układające się po rozłożeniu w formę rolety rzymskiej)

c) segmentowe (zsuwane - tworzące po rozłożeniu płaski dach) (pergole segmentowe od Wiolla)

  • Pergole lamelowe inaczej, czyli aluminiowe
  • Pergole szklane (najczęściej uzupełnione specjalną markizą)

ile-kosztuje-pergola-tarasowa.jpg

Sposoby montażu

Pergole mogą być instalowane jako wolnostojące lub jako instalowane do budynku. Jedynie pergole szklane są wyjątkiem, ponieważ nie mogą one być instalowane jako wolnostojące. Podpory pergoli często mocowane są do wcześniej już przygotowanych fundamentów lub do płyty żelbetowej. Natomiast w wypadku niewielkich rozwiązań do legarów, na których spoczywają deski tarasowe.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Niedziela
Grudzień 2023
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery