AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak zorganizować wycieczkę?

Kącik Prasowy

Grupa sympatycznych osób i ciekawy plan podróży to dopiero początek sukcesu. Warto też pomyśleć o komforcie, a już z pewnością o bezpieczeństwie. W końcu podróż może potrwać nawet kilkanaście godzin i w tym czasie autokar będzie pełnił funkcję drugiego domu. Jak zorganizować wycieczkę, by przyniosła ona satysfakcję wszystkim uczestnikom? Na co zwrócić uwagę przed wyjazdem? Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi w poniższej publikacji.

Wycieczki dla grup zorganizowanych, plan to podstawa

Oczywiste jest, że należy znać punkt docelowy oraz ewentualnie pośrednie. Wiąże się to z zapewnieniem uczestnikom wyjazdu odpowiedniej bazy noclegowej i żywieniowej. Poza tym warto znać preferencje osób biorących udział w wydarzeniu.

Można w tej kwestii oprzeć się na wcześniejszych doświadczeniach organizacyjnych. Mianowicie, są turyści, którzy cenią sobie dużą swobodę podczas wojaży. Dla nich liczy się czas wolny, własny dobór trasy zwiedzania w danej lokalizacji, a także indywidualne wyobrażenia, co do interesujących miejsc.

Są też osoby ceniące sobie pewien rodzaj dyscypliny, objawiający się chęcią podporządkowania przewodnikowi, grafikowi zwiedzania oraz z góry określoną trasą, porą i miejscem posiłków.

O ile w przypadku wycieczek szkolnych nadzór jest niezbędny, o tyle w odniesieniu do osób dorosłych wymagany jest pewien takt, wyczucie i co tu dużo mówić, cierpliwość.

Planowanie wycieczki:

 • Trasa;

 • Miejsce/miejsca zwiedzania;

 • Baza noclegowa;

 • Baza żywieniowa;

 • Wybór metody zwiedzania.

Ostatnią sprawą, o którą należy się zatroszczyć, to wybór przewoźnika, a w dalszej konsekwencji pojazdu, którym wycieczka uda się w tak zwaną siną dal.

Wybór przewoźnika i autokaru

Niezależnie od organizatora wyjazdu, wszystkich obowiązują te same zasady, które powinny determinować wybór przewoźnika:

 • Bezpieczeństwo;

 • Komfort podróżnych.

Bezpieczeństwo 

korzystanie z transportu autokarowego to bardzo wygodne rozwiązanie dla podróżujących. Oferuje on bowiem stosunkowo wysoki komfort, niezależność względem rozkładów jazdy czy lotów i niską cenę. O komforcie wspomnimy później, najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo podróżnych.

Profesjonalny przewoźnik powinien móc wylegitymować się następującymi dokumentami:

 • Prawo jazdy kategorii D i świadectwo kierowcy,

 • Licencja na przewóz osób,

 • Dowód rejestracyjny pojazdu,

 • Ubezpieczenie OC.

 • Dodatkowe ubezpieczenia,

 • Zaświadczenia związane ze stanem technicznym pojazdu.

Więcej na temat wynajmu autokarów znaleźć można na stronie https://transportosobgliwice.pl/oferta-wynajem-autokarow-i-busow/.

Komfort podróżnych 

Przesadnie niskie ceny powinny budzić pewne wątpliwości co do jakości usługi przewozowej. Utrzymanie luksusowego taboru wymaga odpowiednich nakładów, jednak komfort jazdy w autokarze wyposażonym w pomieszczenie sanitarne, wygodne odchylane fotele, odtwarzacz DVD, lodówkę, a nawet niewielki barek sprawi, że podróż minie w miłej atmosferze, a czas nie będzie się dłużył.

Dlatego skład floty jest drugim argumentem przemawiającym na korzyść konkretnego przewoźnika. Tylko taki jest w stanie zapewnić obsługę w każdych warunkach, niezależnie od instytucji wynajmującej pojazd oraz liczby pasażerów.

Doświadczona firma transportowa powinna oczywiście zadbać o ubezpieczenie, które w razie kłopotów będzie można wykorzystać.

Wiedza nic nie kosztuje

Zanim wyruszycie w wymarzoną podróż, warto skorzystać z możliwości konsultacji dotyczącej poszukiwanego autokaru. Za pośrednictwem formularza kontaktowego można przedstawić plany przyszłego wyjazdu, liczbę zainteresowanych oraz przebieg trasy. W zamian uzyskacie wycenę usługi i propozycję wynajmu optymalnie wyposażonego autokaru.

Idealną wycieczkę do twojego wymarzonego miejsca możesz zaplanować już dziś. Potem już tylko słońce, piękne krajobrazy i cudowne wspomnienia.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka