AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gliwiccy policjanci pomogli złapać kierowcę przemycającego 22 mężczyzn

Na Sygnale

Gliwiccy policjanci pomagają kolegom z województwa podlaskiego, objętego częściowo stanem wyjątkowym. Pełnią służby na posterunkach blokadowych i patrolują rejony, przez które przemytnicy próbują nielegalnie przewozić imigrantów. Mają już na koncie zatrzymania osób łamiących prawo. 17 października ujęli obywatela Gruzji, przemycającego fordem transitem aż 22 osoby...

Patrol złożony z dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, policjanta z Gdańska oraz funkcjonariusza straży granicznej zatrzymał na posterunku blokadowo-kontrolnym w miejscowości Czeremcha busa marki Ford Transit na sosnowieckich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 38-letni Gruzin. Gdy mundurowi poprosili go o otwarcie przedziału ładunkowego, wyraz twarzy kierowcy diametralnie się zmienił. Policjanci wiedzieli już, że trafili na przemyt. Nie sądzili jednak, że w fordzie transportowanych jest aż tylu imigrantów. Większość z nich to mężczyźni, którzy deklarowali obywatelstwo irackie.

Początkowo Gruzin tłumaczył, że nie wiedział, kogo przewozi, ale ostatecznie przyznał, że dostał zlecenie na przetransportowanie imigrantów z polsko-białoruskiej granicy do Niemiec. Pasażerowie transita zostali przekazani straży granicznej, zaś przemytnik odpowie przed sądem karnym.

Osoby, które wiedzą o przemytnikach zajmujących się szmuglowaniem ludzi, powinny proceder zgłosić najbliższej jednostce Policji, nawet anonimowo. Przypominamy, że przemyt ludzi jest poważnym przestępstwem, zagrożonym karą do 5 lat więzienia.

źródło: KMP w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka