REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gdzie w Gliwicach znajdują się defibrylatory? Jest mapa

Miasto

Stowarzyszenie „Cała Naprzód” w ostatnich tygodniach weryfikowało lokalizacje w Gliwicach, które posiadają dostępne dla mieszkańców defibrylatory AED (automatyczne urządzenia do ratowania życia w nagłych wypadkach). - Uważamy, że wiedza o dostępności AED jest kluczowa w kwestii pierwszej pomocy w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia w miejscach publicznych. Pamiętajmy, że pierwsze minuty są najważniejsze! – mówią członkowie Stowarzyszenia.

Efektem ich działań jest aktualna lista oraz mapa miejsc w Gliwicach z dostępnymi defibrylatorami AED. Dodatkowo, w kolejnych tygodniach planują promować pod hasztagiem #aedwgliwicach (głównie na profilu: fb.com/calanaprzod) możliwość korzystania z formularza pozwalającego każdemu zgłosić miejsce, w którym znajduje się takie urządzenie. Miejsca te będą sprawdzane przez członków Stowarzyszenia przed dodaniem ich do listy oraz mapy. Potwierdzone lokalizacje zostały udostępnione w aplikacji Staying Alive, która gromadzi informacjach o punktach z dostępnymi defibrylatorami AED na całym świecie.

Mapa gliwickich AED dostępna jest pod adresem: www.calanaprzod.org/aedgliwice

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: www.calanaprzod.org/zglosaed

Stowarzyszenie „Cała Naprzód” od 11 lat działa w Gliwicach i na Śląsku, wspierając przede wszystkim osoby z niepełnosprawnościami. Osiąga ten cel organizując między innymi wydarzenia w sferze kultury (takie jak Skup Kultury) czy sportu (takie jak NLF - Niedzielna Liga Futsalu). Chcąc przyczynić się do szerzenia dostępności AED w naszym mieście Stowarzyszenie sfinansowało dwa automatyczne defibrylatory zewnętrzne i umieściło je w dwóch lokalizacjach:

- Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Jasna 31, ul. Jasna 31 (we współpracy ze spółką KAR-TEL),

- Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5 (we współpracy ze Stowarzyszeniem GTW).

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka