AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Czesiek i Wiesiek, Św. Grall i iluzja, czyli Ulicznicy w Parku Chopina

Kultura

Najbliższa sobota i niedziela (17-18 lipca) będzie należała do Uliczników. Park Chopina zmieni się w teatralną scenę. Co przed nami? O godz. 16:00 w sobotę rozpocznie się spektakl dla dzieci “Przygody Cześka i Wieśka cz. I. Jak Czesiek i Wiesiek pokonali wstyd?” w wykonaniu Teatru Delikates. W sobotę o godz. 18:00 Teatr Delikates wróci z przedstawieniem dla dorosłych “Pozor už nemôžem”. W niedzielę o godz. 18:00 w Parku Chopin rozpocznie się „Szczym do ludzi”.

“Przygody Cześka i Wieśka cz. I. Jak Czesiek i Wiesiek pokonali wstyd?” 

Para bohaterów granych przez Marka Deca i Wiktora Malinowskiego pojawia się na scenie ze swoją niezwykłą skrzynią, w której znajduje się cały ich dobytek. To pogodny, wesoły i zgrabny duet. Przygody, które ich spotykają sprawiają im dużo radości, jednak zawsze pojawia się jakiś kłopot, który trzeba rozwiązać. Często kłopotem jest brak akceptacji wśród kolegów czy nieumiejętność poradzenia sobie z nowymi doświadczeniami, emocjami… Czesiek i Wiesiek zawsze znajdą wyjście z trudnej sytuacji i pokonają wszystkie kłopoty. Ich motto to: „I ten duży i ten mały, Każdy z nas jest doskonały”.

“Pozor už nemôžem”. 

Piosenki, wiersz, żywe słowo, improwizacja. oraz wszystko to czego jeszcze nie było. Istnienie św. Graala. Czy istnieje Graal? Jeśli tak, to gdzie się on znajduje? Przy tak rozwiniętej świadomości jaką dziś obserwujemy i możliwościach technologicznych, znalezienie Graala nie powinno być trudnym zadaniem. Jednak do tej pory Graal pozostaje legendą i mitem. Zadając sobie całą masę pytań dotyczących Graala dochodzimy do wniosku, że może on być wszystkim i wszędzie. Jedni go bagatelizują, inni zatracają się w poszukiwaniach. Jest zagadnieniem intrygującym, jak również zabawnym, bo ile można bić pianę na ten temat.

„Szczym do ludzi” 

Komediowy spektakl z elementami iluzji. Skierowany jest dla widzów ceniących obyczajowy dystans i nieskrępowane poczucie humoru. Głównym bohaterem show jest Iżulionista — czyli pijany iluzjonista, który nie tylko demonstruje na scenie swój magiczno-komediowy talent, ale także przypomina cenną naukę z dzieciństwa — nie ocenia się książki po okładce.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.ulicznicy.pl.

źródło:  Ulicznicy, MZUK

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona