REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zostały 2 dni do końca głosowania na pomysły młodych gliwiczan

Miasto

Mówią o nich: ci to mają pomysły... Bo mają, i to jakie! Doceniło je CH FORUM, które jednemu z nich przyzna grant w wysokości 8 000 zł. Pieniądze młodzież może zdobyć w ramach konkursu organizowanego przez FORUM we współpracy z Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodkiem Działań Społecznych.

REKLAMA

Głowować mogą tylko uczniowie (to nie jest konkurs dla dorosłych) do 26 maja, poprzez formularz dostępny na stronie:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdN1WtY5r2nh2j1PFyFPcbAFIAkkLjK1nyCln2fSxrYs94sqg/viewform?usp=sf_link

Do konkursu zakwalifikowały sie następujące projekty:

 • Międzypokoleniowy cykl spotkań, warsztatów i zajęć sportowych, na które co miesiąc uczniowie chcą zapraszać seniorów. Zaplanowane aktywności to m.in. zawody sportowe, turniej planszówek, warsztaty szydełkowania, koncerty. Zgłoszenie przygotował Zespół Szkolno-Przed­szkolny Nr 3 w Gliwicach.
 • Projekt wsparcia Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach przez miejscowy Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 12. Pod nazwą projektu „Walczymy o życie” kryje się działanie,
  w ramach którego uczniowie chcą zakupić na rzecz hospicjum koncentratory tlenu oraz
  ciśnieniomierze. W ramach akcji uczniowie zbiorą również materiały sanitarne i akcesoria, które podarują podopiecznym.
 • „Z uśmiechem na dłoni” – to projekt gliwickiego Liceum Sztuk Plastycznych, którego adresatem są mali pacjenci gliwickich szpitali. Wykorzystując swoje zdolności, uczniowie zamierzają zanieść do szpitali uśmiech. Będą do tego potrzebowali środków na wykonanie strojów znanych bajkowych i komiksowych postaci. To się uda nawet pomimo pandemii, gdyż uczniowie mają na taką okoliczność efektowny plan.
 • „Wielkie poruszenie na gliwickim terenie – kręcimy kilometry dla gliwickiego Hospicjum”. To naprawdę poruszający i imponujący rozmachem projekt zgłoszony przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 21 im. H. Sienkiewicza w Gliwicach. Istotą projektu jest zorganizowanie wyprawy rowerowej na Hel i pomoc tym sposobem w zebraniu środków na rzecz hospicjum! Nagłośnienie wyprawy w mediach oraz wśród mieszkańców, a także deklaracja współpracy partnerów (Stowarzyszenie 80 Rowerów, Stowarzyszenie
  Wycieczki Rowerowe Śląsk oraz akcja charytatywna „Filipowe kilometry), mają pomóc
  w realizacji celu. Jeśli się uda, będzie o tym naprawdę głośno.
 • Projekt „Bajki od serca dla dziecka” zgłoszony przez I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego w Gliwicach. Z myślą o podopiecznych Domu Małego Dziecka
  w Gliwicach, uczniowie zamierzają napisać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt, bajek i opowiadań, a następnie wydać je w formie książkowej i przekazać dzieciom.

Jak wyjaśniają organizatorzy, projekt FORUM Młodych Pomysłów towarzyszy dobrze znanej w mieście i organizowanej od 14 lat inicjatywie - Rokowi Szkolnej Aktywności.

- Chodzi w nim przede wszystkim o włączenie młodego pokolenia w procesy partycypacyjne i życie społeczne Gliwic. Młodzi w ten sposób mogą poczuć rzeczywisty wpływ na najbliższe otoczenie i za pośrednictwem swoich szkół zgłosić projekt, który zrealizują na rzecz ludzi, środowiska lub zwierząt w roku szkolnym 2021/2022. Mogą to być działania, które są już realizowane w ramach Szkolnych Klubów Wolontariatu (SKW), a z pomocą grantu można je rozwijać i ulepszać, bądź zupełnie nowe pomysły - wyjaśnia Marek Thorz, rzecznik prasowy FORUM.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: http://gcop.gliwice.pl/aktualnosci/.

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z symbolicznym wręczeniem nagrody odbędzie się w CH FORUM, oczywiście w Dniu Dziecka, tj. 1 czerwca.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Środa
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona