AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

41-latek znęcał się nad matką. Na szczęście nadeszła pomoc

Na Sygnale

Historia tej gliwiczanki mogła skończyć się tragicznie. Na szczęście pojawili się pracownicy gliwickiego ośrodka pomocy społecznej, natychmiast zauważyli problem i powiadomili policję. Tak, niestety, jest: w niektórych rodzinach muszą interweniować służby, aby rozwiązywać sprawy, które nie powinny się zdarzać.

REKLAMA

18 maja br., podczas wizyty w jednym z mieszkań na os. Trynek, pracownicy OPS-u zorientowali się, że komuś dzieje się wielka krzywda. Osobą pokrzywdzoną była 65-letnia matka, a krzywdzącym jej syn, który wpadł w ciąg alkoholowy. Kobieta znajdowała się w złej kondycji psychofizycznej, była wychudzona, w jej lodówce nie znaleziono produktów spożywczych, pozwalających na normalne żywienie. Natychmiast powiadomiono policję.

Policjanci zatrzymali 41-latka i rozpoczęli postępowanie, w które włączył się również prokurator - zarzuty okazały się bowiem poważne, mianowicie znęcania nad osobą nieporadną. Ustalenia, jakie poczynili funkcjonariusze, wskazują, że w mieszkaniu od marca br. trwała przemoc, bicie, zastraszanie.

Punktem krytycznym dla rodziny była śmierć męża kobiety, a ojca antybohatera tej historii. Od tego czasu syn nie pozwalał matce wychodzić z domu, zrobić zakupów, sam sprowadzał do mieszkania kolegów i urządzał libacje alkoholowe.

Wczoraj, na wniosek policji i prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował podejrzanego tymczasowo. Opieką nad nieporadną z uwagi na swój stan psychiczny kobietą zajęli się pracownicy gliwickiego OPS-u.

źródło: KMP w Gliwicach

fot. Internet

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Środa
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona