AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie - jaką pomoc oferuje?

Kącik Prasowy

Zmiana nie przychodzi łatwo, a samotne pokonanie uzależnienia jest możliwe tylko w filmach. Właśnie dlatego powstał ośrodek terapii uzależnień w Warszawie. Leczenie uzależnień odbywa się tu etapami, z podziałem na dwie formy terapii: indywidualną i grupową. Jak wygląda kompleksowe wsparcie osób uzależnionych w ich dążeniu do trzeźwości oraz jaką pomoc mogą uzyskać osoby współuzależnione - na wszystkie pytania odpowiada terapia uzależnień Warszawa.

Ośrodek leczenia uzależnień - jak wygląda pomoc terapeuty?

Początkowym celem każdej osoby, która zgłasza się na terapię uzależnień, jest całkowita abstynencja i odzyskanie kontroli nad swoim życiem. Na tym etapie pomoc specjalistycznej poradni leczenia uzależnień sprowadza się do sesji terapii indywidualnej i grupowej. Dalszy etap, po odzyskaniu trzeźwości, polega na pracy nad sobą i nauki radzenia sobie z emocjami bez prób sięgania po alkohol czy narkotyki. Przyjmowanie substancji psychoaktywnych to próba odcięcia się od swoich emocji albo wprost przeciwnie, próba ich podkręcenia. Psychoterapeuta ma za zadanie umożliwić osobom uzależnionym odczucie swoich emocji i zrozumienie ich przyczyn. Terapeuta uzależnień oprócz tego uczy kontrolować stres bez sztucznych zagłuszaczy.

Leczenie alkoholizmu i uzależnień w formie grupowej terapii

Osoby uzależnione mogą w naszym ośrodku uczestniczyć w grupowej terapii uzależnień, którą prowadzi certyfikowany terapeuta uzależnień. To właśnie obecność specjalisty odróżnia takie zajęcia od spotkań AA, które zrzeszają jedynie osoby z uzależnieniami, poszukujące wsparcia. W naszym ośrodku w Warszawie terapeutyczna grupa zbiera się raz w tygodniu, na przestrzeni 6 miesięcy. Na spotkania mogą przyjść, niezależnie od stażu abstynencji, wszystkie osoby zmagające się z nałogiem. Najważniejsza jest konsekwencja w pojawianiu się na spotkaniach, która pozwala poczuć, że sami możemy wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje. To także szansa na zbudowanie trwałych relacji, bez oceniania i bycia ocenianym.

Leczenie uzależnień - Warszawa

Leczenie uzależnień w Warszawie to nie tylko grupowe spotkania. Równie istotna jest indywidualna terapia z doświadczonym psychologiem. Pomocy często wymagają nie tylko osoby z uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków, ale też ich najbliżsi. Syndrom DDA (Dorosłe Dziecko Alkoholika) to przystosowanie się organizmu do życia w ciągłym stresie, co skutkuje ciągłym niepokojem, lękiem, zaburzeniami snu i łaknienie. Nasi psycholodzy są w stanie pomóc osobom współuzależnionym wyjść z roli ratownika i budować w przyszłości zdrowe relacje.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona