AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dlaczego warto wynająć magazyn w Gliwicach?

Kącik Prasowy

Gliwice to jedno z kluczowych miast, jeżeli chodzi o konurbację górnośląską. Liczne połączenia z innymi miastami robią wrażenie. Wystarczy wymienić jedynie: Katowice, Chorzów, Zabrze, Bytom, Rybnik, Tychy czy nawet Dąbrowę Górniczą. Kluczowa dla regionu lokalizacja przemawia za tym, żeby wynająć tu magazyn. Jakie konkretnie oferty mamy do wyboru?

REKLAMA

Gliwice to jedno z kluczowych miast, jeżeli chodzi o konurbację górnośląską. Liczne połączenia z innymi miastami robią wrażenie. Wystarczy wymienić jedynie: Katowice, Chorzów, Zabrze, Bytom, Rybnik, Tychy czy nawet Dąbrowę Górniczą. Kluczowa dla regionu lokalizacja przemawia za tym, żeby wynająć tu magazyn. Jakie konkretnie oferty mamy do wyboru?

Obecność tylu miast w okolicy wiąże się z sąsiedztwem licznych tras szybkiego ruchu. Liczne magazyny znajdują się przy najważniejszych drogach w okolicy: słynnych autostrad A4 i A1.

Ta pierwsza daje połączenie z wszystkimi najważniejszymi miastami południowej Polski. Nie licząc śląskich miast typu Katowice, dzięki A4 w szybkich czasie dotrzemy do licznych magazynów w Krakowie, Wrocławiu czy Rzeszowie. Autostrada A1 z kolei łączy nas z północą, aż po samo morze Bałtyckie. Daje to dodatkowe opcje związane z drogą morską.

Nie zapomnijmy o dostępie do ważnych miast po drodze, takich jak:

  • Częstochowa,
  • Łódź,
  • Toruń,
  • a przede wszystkim Gdańsk. 

Autostrady dają możliwości organizacji dystrybucji nie tylko w wymiarze krajowym, ale przede wszystkim międzynarodowym. Bliski dostęp do Niemiec i Czech, a także otwarta droga na południe i wschód. Nie zapomnijmy jednak o atutach związanych z są konurbacją górnośląską. Związana jest ona silnie z branżą motoryzacją, która daje nieustanne możliwości rozwoju. Dzięki niej powstają liczne kolejne centra produkcyjno-logistyczne.

Liczna populacja mieszkańców Śląska oraz obecność Politechniki Śląskiej w Gliwicach daje tysiące potencjalnych studentów o profilu ścisłym, którzy silnie wzmocnią kadrę pracowniczą. Gęstość zaludnienia wpływa też na szeroki rynek konsumencki. Kluczowi deweloperzy oferują całe mnóstwo magazynów w Gliwicach, które tylko czekają na wynajęcie

Potężna hala przy autostradzie A1 pod wynajem 

Wielkie wrażenie robi umiejscowione w Parku Panattoni centrum magazynowe o powierzchni do 135 000 mkw. Położone blisko autostrad A4 i A1 (tuż przy węźle Sośnica), znajduje się ponadto blisko Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To kluczowe centrum dystrybucyjne w Gliwicach z perspektywy całego Śląska. Wrażenie robi wysoki standard techniczny obiektu. Pozwala on na magazynowanie towarów na regałach wysokiego składowania oraz odpowiednie ich konfekcjonowanie. Powierzchnia może być łatwo dostosowana do potrzeb poszczególnych klientów, niezależnie od tego czy prowadzą działalność w produkcji lekkiej czy ciężkiej. 

Budynek to najnowocześniejszy magazyn klasy A o wysokości 10 metrów. Wyposażony jest w całodobowy system monitoringu, klapy dymowe i instalacje tryskaczowe. Ogrzewany jest gazowo lub olejowo. Nośność posadzki wynosi aż 5 ton na metr kwadratowy. Deweloper udostępnia wynajmującym pełne zaplecze biurowo-socjalne zgodnie z jego wymaganiami. Może odpowiednio zaaranżować powierzchnię zgodnie ze wskazówkami klienta. Powierzchnia biurowa jest w pełni zintegrowana. Pracownicy i odwiedzający mają do dostępu przestrzenny parking. 

Istnieje możliwość wynajmu pojedynczego magazynu o powierzchni 15 000 mkw, który jest dostępny od zaraz. Można wybudować dodatkowo magazyn o powierzchni 44 000 mkw, który zostanie wybudowany w ciągu 6-8 miesięcy. O więcej informacji warto zapytać dewelopera kontaktując się telefonicznie przez numer telefonu dostępny w ofercie

Wielki magazyn również w KSSE

W przypadku, gdy klientowi mocno zależy na Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Gliwicach warto rozejrzeć się za wielkim parkiem magazynowym o powierzchni 74 000 mkw. Tutaj również mamy blisko dostęp do autostrad, a ponadto zaledwie 1 km do drogi ekspresowej DK88. Bardzo wygodne jest połączenie z centrum Gliwic (zaledwie 6,5 km), a 100 metrów od magazynu znajduje się przystanek autobusowy pod pracowników. 

Budynek o wysokości 10 metrów posiada 3 odrębne hale. Nośność posadzki wynosi aż 6 ton na metr kwadratowy, a obciążenie ogniowe nawet 4000 MJ. Hale można wykorzystać zarówno pod działalność produkcyjną, logistyczną, jak i magazynową. Wielka powierzchnia przekłada się place manewrowe dla ciężarówek, jak i parkingi dla pracowników. Powierzchnię biurową można uzgodnić z deweloperem. Warto dzwonić lub pisać w przypadku wszelkich pytań związanych z magazynami.

Szczegóły oferty i kontakt: https://www.axiimmo.com/magazyny/katowice/gliwice/powierzchnie-do-wynajecia-gliwice/ 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca