AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Co się będzie wóz marnował? Można sobie wziąć...

Na Sygnale

Tak o samochodzie stojącym na jednym z podwórek pomyślał 34-latek z Gliwic i... postanowił go ukraść. Pojazd, należący do obywatela Ukrainy, na czas pobytu cudzoziemca w swoim kraju stał bez akumulatora – była to forma zabezpieczenia przed kradzieżą. Jak widać, nieskuteczna.

REKLAMA

Prawny właściciel wrócił po trzech miesiącach do Gliwic i nie znalazłszy swojego forda mondeo, udał się do II komisariatu, gdzie natychmiast rozpoczęto dochodzenie. Dzięki monitoringowi policyjni detektywi szybko ustalili, że samochód jest użytkowany i, o dziwo, intensywnie jeździ, przemieszczając się po mieście. Udało się namierzyć miejsce parkowania - było to jedno z podwórek w rejonie ul. Toszeckiej.

Rozpoczęto obserwację i oczekiwanie na nowego użytkownika. Po kilku godzinach pojawił się idący raźnym krokiem mężczyzna, który usiadł za kierownicą i próbował ruszyć. Zaskoczony nagłym pojawieniem się policjantów, szybko opowiedział historię z zaborem, jak sądził, porzucanego przez Ukraińca samochodu. O „marnującym się” pojeździe dowiedział się zaś podczas delektowania się piwem ze spostrzegawczymi kompanami pod jednym z małych osiedlowych sklepików w dzielnicy Szobiszowice.

Dostanie się do wnętrza i uruchomienie auta, nawet wobec braku akumulatora, nie było problemem. Przedsiębiorczy gliwiczanin nabył i zamontował akumulator, po czym rozpoczął użytkowanie forda. Służył mu do codziennych sprawunków oraz transportowania rzeczy.

Niespodziewany dla podejrzanego powrót zagranicznego właściciela czterech kółek zakończył sielankowy okres bezumownego i bezprawnego korzystania z cudzego mienia. Za swój czyn gliwiczanin odpowie przed sądem.

źródło: KMP w Gliwicach

fot. Internet

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Antoniny, Izydory, Jana