AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rozpoczynają się 23. Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii oraz Dni Otwarte Politechniki Śląskiej

Nauka

Dziś rozpoczyna się 23. edycja wiosennych Targów Pracy i Przedsiębiorczości na Politechnice Śląskiej. Wydarzenie potrwa od 12 do 16 kwietnia i będzie realizowane za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy internetowej dostępnej od 12 kwietnia od godz. 9:00. Również dziś wystartowały Dni Otwarte Politechniki Śląskiej, które potrwają do 14 kwietnia. Wydarzenie jest kierowane do wszystkich osób zainteresowanych skorzystaniem z bogatej oferty studiów i form nowoczesnego kształcenia na Politechnice Śląskiej.

23. Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii

Targi Pracy i Przedsiębiorczości na Politechnice Śląskiej realizowane są za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy internetowej dostępnej od 12 kwietnia od godz. 9:00. 

Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii to doskonała okazja do nawiązania kontaktów pomiędzy kandydatami do pracy a organizacjami i przedsiębiorcami. Są one skierowane do studentów, absolwentów, pracowników naukowych Politechniki Śląskiej, a także innych uczelni. W spotkaniach z pracodawcami mogą wziąć także udział uczniowie szkół ponadpodstawowych.

- Po raz drugi spotykamy się w formule online, która pozwoliła na rozszerzenie zakresu targów o prezentację najnowszych osiągnięć naszych naukowców z zakresu nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja czy materiały przyszłości. Nie tylko pokazujemy nasze dokonania, ale także chcemy zachęcić kolejne firmy do nawiązania współpracy i wspólnego budowania gospodarki opartej na wiedzy i badaniach naukowych. Na uczestników Targów czekają przedsiębiorcy poszukujący pracowników, instytucje rynku pracy, takie jak urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości, organizacje studenckie i koła naukowe, a także instytucje wspierające przedsiębiorczość akademicką. Podczas Targów zainteresowani kandydaci mogą skonsultować dokumenty aplikacyjne, a także zasięgnąć informacji od specjalistów na temat możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz wymagań i potrzeb pracodawcy. Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii to doskonała okazja dla studentów i absolwentów Uczelni do zapoznania się z ofertą praktyk, staży oraz pracy w przedsiębiorstwach z najróżniejszych branż. Przedstawiciele biznesu mogą z kolei zorientować się w zainteresowaniach i oczekiwaniach absolwentów – mówi JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

Wydarzenie ma na celu wzmocnienie współpracy w zakresie praktycznych elementów kształcenia na Politechnice Śląskiej oraz wymianę wiedzy pomiędzy biznesem a środowiskiem akademickim. Ponadto jest miejscem do zaprezentowania działalności oraz struktury organizacyjnej przedsiębiorstw i ich planów rekrutacyjnych. Daje również możliwość pozyskania wartościowych i wykwalifikowanych pracowników.

W trakcie targów będą także prowadzone szkolenia online poświęcone nabywaniu kompetencji oraz umiejętności wspomagających podjęcie zatrudnienia.

Koordynatorami wydarzenia są Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej, Samorząd Studencki oraz Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów.

Platforma internetowa targów Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii, dostępna od 12 kwietnia, godz. 9.00. 

 

Dni Otwarte Online 2021 na Politechnice Śląskiej

Dni Otwarte na Politechnice Śląskiej to niezwykła okazja do uzyskania informacji o działalności jednej z największych uczelni technicznych w kraju. Spotkanie z członkami wspólnoty akademickiej Uczelni jest możliwe bez wychodzenia z domu! Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube Politechniki 12, 13 oraz 14 kwietnia w godz. 11:00 – 13:00. 

O tym, co dzieje się na Politechnice Śląskiej i w jaki sposób można rozwijać podczas studiów swoją wiedzę oraz zainteresowania, opowiedzą przedstawiciele władz Uczelni, studenci, członkowie kół naukowych oraz naukowcy.

Kandydaci na studia będą mogli także zapoznać się z zasadami i przebiegiem rekrutacji.

Program Dni Otwartych Online 2021 na Politechnice Śląskiej:

12 kwietnia

• Zaproszenie na Dni Otwarte – wystąpienie JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka;

• Filmowa prezentacja Uczelni;

• Dlaczego warto studiować na Politechnice Śląskiej? – rozmowa studentów z przedstawicielem Władz Uczelni;

• Trochę historii – czyli jak powstawała Politechnika Śląska;

• Politechnika Śląska w liczbach;

• Nie samą nauką student żyje – czyli studenci o zaletach studiowania;

• Prezentacje wydziałów Politechniki Śląskiej.

13 kwietnia

• Rozwiń swoje pasje – spotkanie z przedstawicielami kół naukowych, którzy opowiedzą, jak połączyć rozwój naukowy z zainteresowaniami;

• Filmowa prezentacja projektów studenckich kół naukowych Politechniki Śląskiej;

• Uczelnia bez granic – czyli kto u nas studiuje i dlaczego – spotkanie z międzynarodową społecznością Politechniki Śląskiej;

• Trochę kultury! – czyli inżynier też może być artystą – zoom na studencką twórczość;

• W zdrowym ciele – czyli Politechnika Śląska także sportem stoi – o sukcesach i osiągnięciach sportowych studentów;

• Prezentacje wydziałów Politechniki Śląskiej.

14 kwietnia

• Tajniki systemu rekrutacji – czyli co zrobić, żeby zostać studentem Politechniki Śląskiej. Spotkanie na żywo prezentujące zasady rekrutacji, dotyczące kandydatów z Polski i z zagranicy, z możliwością zadawania pytań na czacie;
Na wasze pytania będą odpowiadać pracownicy Centrum Obsługi Studiów w tym sekcji Admission Office.

źródło: Politechnika Śląska

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Niedziela
Grudzień 2023
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery