AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ciąg dalszy sprawy MDK. "Nikt o nas nawet przez moment nie pomyślał"

Nauka

Po wczorajszym artykule opublikowanym na portalu Super Bajtel otrzymałam list od pracownika MDK, który zamieszczę poniżej. Postanowiłam go wstawić na stronę Tuby Gliwic, bo o ile pierwszy tekst wyrażał troskę o dzieci i ich poziom kształcenia, a w związku z edukacją podnosił sprawę nauczycieli, o tyle w nadesłanym mailu naświetlony został również istotny problem pracowników tej instytucji.

Dziękuję za fajny artykuł o MDK. Chciałam tylko, żeby ktokolwiek podniósł sprawę pozostałych pracowników. MDK to nie tylko nauczyciele - ktoś jeszcze przygotowuje im miejsce pracy, dostarcza materiały, przygotowuje warsztaty i wreszcie... wprowadza do banku ich wypłaty.

Tymczasem nikt o nas nawet przez moment nie pomyślał. Spotkanie z panią Weber dotyczyło wyłącznie pracowników pedagogicznych. Nam nikt niczego nie zaproponował i nie zaprosił na żadne rozmowy. Wiemy tylko, że zostaniemy zwolnieni 31 grudnia i być może zatrudnią nas w nowej instytucji (ale na jakich stanowiskach, na jakich warunkach i czy na pewno? Nie wiadomo.) Jak powiedziała, pani prezydent "Niczego państwu nie obiecam i nie przysięgnę".

Mamy wrażenie, że nas spotkaniu byliśmy tylko dlatego, że zapomniano nam powiedzieć, żebyśmy nie przychodzili.

Do tego, jeśli nauczyciele zdecydują się skorzystać z oferty naczelnika wydziału edukacji, nie będziemy podlegać pod zwolnienia grupowe i nie dostaniemy nawet odpraw.

MDK to nauczyciele, administracja i obsługa. CałośćOd kilku lat pracujemy w ograniczonym składzie, dorzuca nam się kolejne obowiązki - w ekstremalnym momencie każda z nas wykonywała obowiązki dwóch osób, takie były niedobory kadrowe. Przez wiele lat byliśmy najniżej zarabiającymi pracownikami administracji publicznej w całych Gliwicach. Prawie wszyscy z nas, niezależnie od doświadczenia i wykształcenia, zarabiają niewiele więcej niż najniższą krajową. Nikt się nami nie interesuje.

Nazwisko do wiadomości redakcji.

Od Redakcji: To nie jest tak, że zapomnieliśmy o pracownikach MDK. Chcieliśmy o nich zapytać w dalszej kolejności, m.in. obecnego dyrektora placówki. Niestety, ze względow dla nas całkowicie zrozumiałych postanowił wstrzymać się od komentarza. 

Artykuł opublikowany na Super Bajtlu można znaleźć TU: Co dalej z eMDeKiem?

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona