REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak wiosna, to oczywiście z Fryderykiem

Kultura

Wiosna z Fryderykiem to cztery muzyczne wieczory, podczas których twórczość Fryderyka Chopina, po raz kolejny zostanie ukazana w wielu odcieniach jej muzycznej doskonałości. To już jedenasta edycja cyklu, który organizowany jest we wnętrzach Palmiarni w Gliwicach. Partnerami wydarzenia są Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Miasto Gliwice.

REKLAMA

W związku z panującą pandemią ubiegłoroczna XVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina planowana jest w roku bieżącym. Trwają przygotowania.  Trzech pianistów: PIOTRA ALEXEWICZA, TOMASZA MARUTA, MACIEJA WOTĘ – laureatów 50 Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina (2020), którzy przygotowują się do Konkursu Międzynarodowego usłyszymy na naszej estradzie. Choć twórczość Fryderyka pozostaje głównym nurtem naszych koncertów, to w programie znajdziemy również dzieła innych kompozytorów:
F. Schuberta, F. Liszta, R. Schumanna, L. van Beethovena. Warto pamiętać, że każdy z nich jako koncertujący pianista osiągał znaczące sukcesy. R. Schumann jest twórcą niezwykłego dzieła jakim jest Kwintet fortepianowy Es-dur. Kwintet usłyszymy podczas występu WOJCIECHA WALECZKA z  AUKSO ACOUSTIC QUARTET. Ponadto usłyszymy pieśń „Wiosna” w opracowaniu na fortepian przez F. Liszta. W ubiegłym roku świat muzyczny obchodził 250. rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena. Jako kompozytor utworów fortepianowych stworzył dzieło ponadczasowe: 32 sonaty oraz 5 koncertów. Jeden z nich, IV Koncert fortepianowy G-dur zwany 'skowronkowym' z towarzyszeniem POZNAŃSKIEGO KWINTETU SMYCZKOWEGO w wersji kameralnej wykona THEO RANGANATHAN. W wersji kameralnej - już podczas wieczoru finałowego usłyszymy - m.in. Koncert fortepianowy f-moll op.21 F. Chopina. Solistą będzie MACIEJ WOTA, któremu towarzyszyć będzie KWINTET SMYCZKOWY GLIWICKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ"

(tekst w imieniu organizatorów: Jan Papis)

PROGRAM KONCERTÓW W PALMIARNI GLIWICKIEJ (Park Chopina):

11.04.2021 godz. 19.30 (niedziela): W DRODZE PO CHOPINOWSKIE LAURY

Wystąpią kandydaci do udziału w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w 2021 roku: Tomasz Marut i Piotr Alexewicz. W programie usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Franca Schuberta i Ferenca Liszta.

18.04.2021 godz. 19.30: SŁAWNI ROMANTYCY FORTEPIANU

W koncercie wystąpi międzynarodowej sławy pianista, Wojciech Waleczek z towarzyszeniem zespołu Aukos Acoustic Quartet. W programie usłyszymy utwory Chopina, Liszta i Schumana.

25.04.2021 godz. 19.30: WIELKA ROCZNICA - WIELKIEGO KOMPOZYTORA

Koncert francuskiego  pianisty o polsko – indyjskich korzeniach, Theo Ranganathana, z towarzyszeniem Poznańskiego Kwintetu Smyczkowego. W programie usłyszymy utwory Chopina i Beethovena.

02.05.2021 godz. 19.30: NAJWYŻSZY STOPIEŃ ROMANTYCZNOŚCI

Wieczór z utworami mistrza w wykonaniu wybitnego pianisty, Macieja Wota, z towarzyszeniem Kwintetu Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. W programie utwory Fryderyka Chopina.

BILETY:

Bilety na koncerty do kupienia online na stronie Teatru: www.teatr.gliwice.pl
lub w kasie Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3).

Kasy Palmiarni będą prowadziły sprzedaż wyłącznie w dzień koncertu, godzinę przed wydarzeniem.

Informacje i rezerwacje:
Biuro Obsługi Widzów: pon-pt: 9:00-15:00
tel. 32 230 49 68 /bow@teatr.gliwice.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Środa
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona