AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kawalerka pod inwestycję w Katowicach - gdzie najlepiej kupić jednopokojowe mieszkanie?

Kącik Prasowy

Katowice są kulturalnym, rozrywkowym, przemysłowym i usługowo-handlowym centrum województwa śląskiego. Miasto oferuje pracę i możliwości edukacji tysiącom osób z okolicznych miejscowości oraz znacznie dalszych miejsc – nie tylko w Polsce. Nic więc dziwnego, że pomysł na kawalerkę pod wynajem wydaje się szczególnie intratny. Gdzie jednak najlepiej ją kupić, by zyskać jak najwięcej?

REKLAMA

Katowice – najpopularniejsze dzielnice i osiedla

Wybierając kawalerkę do zakupu w Katowicach, zwróćmy uwagę na to, które miejsca są wskazywane jako najpopularniejsze do zamieszkania przez studentów, pracujących singli czy bezdzietne pary. To właśnie te grupy osób będą najczęściej korzystać z oferowanego przez nas mieszkania jednopokojowego. Z pewnością są to:

  • Osiedle Tysiąclecia,
  • Śródmieście,
  • Zawodzie.

To dzielnice, które oferują swoim mieszkańcom najwięcej. Dodatkowo kawalerki tutaj sprawdzają się nie tylko przy wynajmie długoterminowym, ale także do krótkoterminowym. Bliskość centrum sprawia, że stanowią świetną bazę wypadową dla turystów zwiedzających miasto lub osób podróżujących w interesach.

Gdzie otrzymamy najwyższy czynsz?

Rentowność całej inwestycji zależy w głównej mierze od wysokości czynszu, jaki możemy pobrać od naszych najemców. Im jest on większy przy niższym koszcie zakupu nieruchomości, tym lepiej. Na Osiedlu Tysiąclecia miesięczny czynsz kawalerki waha się średnio od 1000 do 1300 złotych, w zależności od standardu i metrażu. W cenie są jednopokojowe mieszkania na osiedlu Dębowe Tarasy – tutaj możemy otrzymać nawet 1600 złotych czynszu co miesiąc.

Najbardziej zróżnicowane cenowo jest Śródmieście. Mimo to, za lokum w wysokim standardzie i w dobrej lokalizacji najemcy płacą ok. 1500 złotych miesięcznego czynszu, choć konkurencja jest tu bardzo duża. Warto więc zainwestować od razu w mały apartament lub studio.

Gdzie kupno kawalerki wychodzi najtaniej?

W Dębowych Tarasach ceny mieszkań zaczynają się już od 9500 złotych za metr kwadratowy. To dość dużo, natomiast warto mieć na uwadze, że kupujemy lokum w prestiżowej lokalizacji, w wysokim standardzie. Śródmieście jest nieco tańsze. W nowej inwestycji – Nova Mikołowska – metr kwadratowy minimalnie kosztuje już nieco mniej, bo 7800 złotych. Na zakup nieruchomości na katowickim Zawodziu należy przeznaczyć średnio około 6500 złotych. Podobnej ceny możemy się spodziewać na Osiedlu Tysiąclecia.

Najtańsze kawalerki na sprzedaż w Katowicach znajdują się w południowej części Kostuchny – kosztują około 4 tys. złotych za metr. Jednak kupno jednopokojowego mieszkania może stanowić problem w tej lokalizacji  – większość deweloperów oferuje lokale o stosunkowo dużym metrażu, przeznaczone najczęściej dla rodzin.

Inwestycja w kawalerkę na wynajem w Katowicach może być świetnym pomysłem na zwiększenie comiesięcznych dochodów. Warto jednak przed zakupem dokładnie przeanalizować sytuację na rynku nieruchomości, średnią cen rynkowych, a także ustalić lokalizację, która będzie dla nas najdogodniejsza i przyniesie największy zysk. Dobrze jest także zapoznać się z tendencją, z jaką zmieniają się ceny nieruchomości. Taka wiedza może być niezwykle przydatna.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Antoniny, Izydory, Jana