REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak co roku Światło Betlejemskie dotrze do Gliwic. Harcerze podzielą się nim z zachowaniem reżimu

Miasto

Trwają przygotowania do Świąt. Odliczamy czas do jednego z najważniejszych dni w roku. Pomimo epidemii, tak jak co roku, do Gliwic i Powiatu Gliwickiego dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i instruktorzy przekazują pod prostym i krótkim, ale bardzo ważnym w tym czasie hasłem: Światło służby.

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju sięga roku 1986, gdy w austriackiej miejscowości Linz po raz pierwszy zaczęto przekazywać Światło. Rok później, do akcji włączyli się austriaccy skauci, a w 1991 r. do inicjatywy dołączyła również Polska. Obecnie, co roku harcerze odbierają światło od skautów, by przekazać je dalej.

Betlemejskie Światło Pokoju niesie ze sobą nie tylko braterstwo i miłość, ale także szczególnie potrzebną w tych trudnych czasach nadzieję. Od 14 do 24 grudnia pełnoletni harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przekazywać będą Światło w kościołach oraz instytucjach, z zachowaniem zasady bezpieczeństwa. Z uwagi na trwającą epidemię, ofcijalne przekazanie Światła na ręce Władz Miasta oraz mieszkańców Gliwic i Powiatu Gliwickiego na gliwickim Rynku nie odbędzie się, jednak Światło odebrać będzie można w miejscach wymienionych na stronie www.gliwice.zhp.pl.

fot. Kamil Widuch

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Claudia Klein
Komplementy sezonu !! Złóż wniosek o pożyczkę w Spotlight Global Services z oprocentowaniem 3% * Czy szukasz środków na założenie własnej firmy? * Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów? * Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny? * Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele? Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Oferujemy najlepsze usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy doskonałą okazję do uzyskania korzystnego finansowania dzięki pożyczce osobistej do 5 mln euro oraz pożyczce biznesowej do 15 mln euro. Warunki umowy są jasne i zorganizowane przez obie strony. Miesięczne płatności i okresy spłaty można dostosować do swoich możliwości finansowych. Dzięki indywidualnemu podejściu do indywidualnych potrzeb prawie wszyscy wnioskodawcy mogą otrzymać pożyczkę. Zainteresowane osoby lub firmy prosimy o kontakt na adres: E-mail: spotlightglobalservices@gmail.com | WhatsApp: +4915758108767

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Poniedziałek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Joachima, Kiry, Maurycego