AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kredyt konsolidacyjny — czy pomaga w spłacie zadłużenia?

Kącik Prasowy

Biorąc kolejne zobowiązania, możemy wpaść w spiralę zadłużeń, z której ciężko jest się wydostać bez odpowiedniej pomocy. Jeśli odsetki karne stale rosną, a my nie dajemy rady uiszczać rat w terminie, warto znaleźć alternatywną opcję.

REKLAMA

Jedną z najpopularniejszych, z których korzystają dłużnicy, jest kredyt konsolidacyjny, którego oferty porównasz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny . Tego typu produkt finansowy jest dostępny w bankach i w firmach pożyczkowych. Czy i w jaki sposób pomaga on w spłaceniu zadłużenia? Sprawdźmy wszystkie niezbędne informacje na temat takiej pomocy.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Co to jest i jak działa?

Kredyt konsolidacyjny, inaczej mówiąc konsolidacja, to zobowiązanie, które związane jest z połączeniem kilku kredytów w jeden. Działa on na zasadzie zaciągnięcia pożyczki, z której środki nie zostają przekazane do użytku kredytobiorcy, a są przeznaczone na spłatę uciążliwych długów. Wówczas pozostaje nam do spłacenia jedynie jeden kredyt zamiast kilku. Poprawiamy w ten sposób naszą sytuację finansową i zdolność kredytową, gdyż w przypadku negatywnych wzmianek do rejestrów dłużników, możemy wnioskować o ich wykreślenie. Jednak kredyt konsolidacyjny jest związany nie tylko z pomocą w spłacie długów, ale także w pozyskaniu dogodniejszych warunków.

 

Dlaczego kredyt konsolidacyjny? Porównanie warunków

 

Aktualnie spłacane kredyty

Kredyt konsolidacyjny

Kilka rat jednocześnie do spłaty w różnych terminach

Jedna rata do spłaty w konkretnym terminie

Wysoka suma rat kredytowych

O wiele niższa rata niż w przypadku poprzednich kredytów

Krótki okres spłaty, przez co raty są zbyt duże

Dłuższy okres spłaty, dzięki czemu płacimy co miesiąc mniej

Kilka instytucji, u których jesteśmy zadłużeni

Jeden kredytodawca, u którego spłacamy dług

Negatywne wpisy do KRD i innych rejestrów w przypadku braku spłaty

Możliwość wnioskowania o wykreślenie negatywnych ocen z rejestrów zadłużonych

Przy braku spłaty długów, zajęcie konta przez komornika w ramach egzekucji

Skuteczne uniknięcie postępowania komorniczego dzięki spłacie poprzednich zobowiązań

Zła historia kredytowa w BIK

Poprawa historii kredytowej w BIK

Brak zdolności kredytowej

Możliwość poprawy zdolności kredytowej

Spirala zadłużeń, z której ciężko się wydostać

Pomoc ze strony banku w poprawie sytuacji finansowej

 

Powyższe porównanie jasno wskazuje na to, iż w przypadku sporych długów, kredyt konsolidacyjny przyniesie nam naprawdę spore korzyści. Możemy dzięki niemu uniknąć wielu problemów finansowych, np. braku środków na życie, co zmusza nas do zaciągania kolejnych chwilówek i pogłębia naszą trudną sytuacją. Dodatkowo, jeśli naprawdę nie radzimy sobie ze spłatą zobowiązań, kredyt konsolidacyjny będzie najrozsądniejszy, aby uniknąć postępowania komorniczego. Korzystając z takiej pomocy finansowej, możemy zyskać o wiele lepsze warunki niż wcześniej.

 

Kto może wziąć kredyt konsolidacyjny w banku?

Wiemy już, że kredyt konsolidacyjny może skutecznie pomóc w spłacie uciążliwego zadłużenia. Warto jednak dowiedzieć się, kto może liczyć na uzyskanie takiego zobowiązania. Konsolidacja w banku jest dostępna wyłącznie dla osób ze zdolnością kredytową. Oznacza to, że aby móc z niej skorzystać, musimy spłacić wszystkie zaległości. Konieczna jest także płynność finansowa, czyli regularne dochody. Oczywiście, sam kredyt konsolidacyjny jest skierowane głównie do osób zadłużonych. Jego głównym celem jest pomoc w wyjściu z trudnej sytuacji. Z tego też powodu banki w tym przypadku nie mają tak restrykcyjnych zasad jak przy innych kredytach. Warunki są nieco złagodzone ze względu na problemy wnioskodawców w związku z zadłużeniami.

Banki wymagają od nas osiągania regularnych dochodów na stałym poziomie. Mogą one pochodzić z umowy o pracę, cywilnoprawnej, działalności, emerytury i renty, wynajmu, świadczeń i zasiłków, czy innego typu źródeł. Dla banku jest najważniejsze to, że mamy płynność finansową, a kwota dochodów umożliwia spłatę nowej raty. Zawsze podczas sprawdzania wnioskodawcy, badana jest zdolność kredytowa. Warto więc samodzielnie dowiedzieć się, czy ja mamy i na jakim jest poziomie. Pomoże nam wówczas kalkulator zdolności kredytowej. Narzędzie w kilka sekund wyliczy, jaki kredyt nam przysługuje i wskaże opcjonalne instytucje, w których możemy się o nie ubiegać.

 

Jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Jeśli wiemy, że mamy szanse na kredyt konsolidacyjny, warto sprawdzić, gdzie i jak znaleźć ten najtańszy. W końcu głównym założeniem takiego zobowiązania jest uzyskanie lepszych warunków i poprawa sytuacji finansowej. Szukając najlepszej konsolidacji, musimy sprawdzić porównywarkę Totalmoney i zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów:

 — Niższa rata — Podstawowa kwestia, która musi wystąpić, aby kredyt konsolidacyjny przyniósł nam korzyści. Biorąc takie zobowiązanie, musimy wybrać bank, który proponuje nam ratę na poziomie, który dogodnie spłacimy. Musi być ona mniejsza niż suma poprzednio spłacanych.

 — Dłuższy okres spłaty — Dzięki wydłużeniu czasu kredytowania, możliwe jest znaczne zmniejszenie raty. Jeśli więc nasze dochody nie są zbyt wysokie, warto wybrać ten maksymalny.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Mary
POŻYCZKA POŻYCZKA POŻYCZKA Oferujemy Państwu pożyczkę świąteczną bonanza na pierwszy rok za darmo, aby zaspokoić wszystkie Państwa potrzeby, a po upływie roku zaczynasz spłacać nasze normalne 2% rocznie. Nasz pakiet pożyczek waha się od 1000 USD do 10000000 USD Kontakt nas za pośrednictwem poczty e-mail na adres: goodnewsloan01@gmail.com

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Bernarda, Martyny, Waleriana