AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Policjanci pomogli sarnie. Apelują, by uważać na migrujące zwierzęta!

Na Sygnale

Zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych nie należą do rzadkości, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy zwierzyna migruje w poszukiwaniu pożywienia. Zdarza się, że patrole gliwickiej drogówki otrzymują wtedy na dobę po kilka, czasem kilkanaście zgłoszeń potrąceń saren, dzików czy lisów. Podobne przyszło 25 listopada wieczorem.

REKLAMA

Na ul. Stachury w Gierałtowicach potrącono sarnę – wyskoczyła ona na jezdnię tuż przed maskę bmw. Kierująca samochodem kobieta, mimo niewielkiej prędkości pojazdu, nie zdołała uniknąć zderzenia, dodatkowo drogę hamowania wydłużyła oszroniona nawierzchnia. Dodajmy, że miejsce zdarzenia znajduje się za przejazdem kolejowym, na nieoświetlonym odcinku drogi – dochodziło tu już do podobnych potrąceń. Na szczęście kierująca nie odniosła obrażeń, a jej auto nie uległo większym uszkodzeniom. 

Jak się okazało, leżąca nieopodal sarna żyła, próbowała nawet sama się podnieść. Gdy potrącone zwierzę leśne znajduje się w stanie agonii, procedura każe powiadomić nadleśnictwo, a to wysyła na miejsce myśliwych. W tym przypadku było inaczej, dlatego mundurowi zawiadomili gliwickie schronisko dla zwierząt, którego pracownicy zabrali sarnę.

„Baśka”, bo tak ją nazwano, trafiła do weterynarza, a następnie do schroniska, gdzie dojdzie do pełnej sprawności. 

źródło: KMP w Gliwicach.

foto: sierż. sztab. Wawrzyniec Wnuk

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana