Kolejny odcinek zielonych ekranów powstaje na węźle DK88 z ul. Tarnogórską. W najbliższych dniach nasadzonych zostanie tam 155 lip srebrzystych, które w późniejszym czasie zostaną podsadzone krzewami derenia białego w ilości 400 sztuk.
REKLAMA
Przepiękne, duże drzewa o rozłożystych koronach – platany pojawią się natomiast przy zjeździe z DK88 w ul. Portową. W centrum miasta, także nie brakuje nowych nasadzeń drzew. Klon polny odmiany elegant zdobić będzie ul. Chopina, a ul. Opawską - czeremcha wirginijska.
W pasach drogowych, gdzie nie jest możliwa lokalizacja drzew, nasadzane są krzewy, byliny czy trawy. Tylko na osiedlu Kopernika trwają nasadzenia aż 5 tysięcy bylin. Pojawi się m. in. proso rózgowate i bodziszki. W najbliższych dniach na ul. Berbeckiego i ul. Wybrzeże Wojska Polskiego, na terenach przygotowanych już pod nasadzenia, pojawią się trzcinniki, szałwie omszone i jeżówki.
źródło: ZDM Gliwice
Komentarze
Zostaw komentarz