AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dasaiev znów zrobił różnicę

Sport

Wysoko zawiesiła poprzeczkę drużyna FIT-MORNING Gredar Futsal Brzeg futsalistom Piasta. Zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli brzeżanie jeszcze w 37 minucie remisowali z gliwiczanami 1:1. Dopiero akcja Rodrigo Dasaieva przyniosła efekt w postaci zwycięskiego gola dla niebiesko-czerwonych.

Zespół z Brzegu przed spotkaniem z Piastem miał na koncie ledwie 6 punktów i w tabeli wyprzedzał tylko P.A. Novą. Beniaminkowie mają jednak to do siebie, ze potrafią być nieprzewidywalni, a w pojedynkach z dużo wyżej notowanym rywalami wspinają się na wyżyny swoich umiejętności.

Początek tego pojedynku nie zapowiadał jednak, że goście będą mieli problem z wywiezieniem kompletu punktów. Piast atakował i szybko stworzył sobie pierwsze okazje na objęcie prowadzenia. Już w 11 sekundzie Bugański uderzył z rzutu wolnego, ale niecelnie. Chwilę potem uderzał Szadurski, również nie trafiął w światło bramki. Bliższy szczęścia był Solecki, który huknął z woleja, jednak trafił w poprzeczkę. Zaraz potem zawodnik gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej, a w 6 minucie tym razem Gustavo sprawdził wytrzymałość poprzeczki. Gospodarze w tym czasie głównie ograniczali się do obrony, ale wyszli z kontratakiem, po którym Boczarski znalazł się w sytuacji sam na sam z Widuchem, gracz Brzego strzelił jednak obok słupka. Zaraz potem Orlando Duarte zdecydował się wziąć czas. Niewiele to jednak zmieniło. Gliwiczanie dalej bili głową w przysłowiowy mur, a w 13 minucie mogli nawet przegrywać, bo piłka po strzale Rojka zatrzymała się na słupku. Miejscowi nie przebierali też w środkach, by zatrzymać gości, co przełożyło się na nerwową grę i coraz więcej fauli. Ostatecznie w pierwszej połowie bramki nie padły.

Zaraz na początku drugiej odsłony Mrowiec uderzył z pół obrotu, ale w sam środek bramki, gdzie był Budych. Zaraz potem Dasajev minął się z piłką, przejął ją Boczarski, który popędził w kierunku bramki Piasta, a razem z nim Witek i to ten zawodnik skutecznie wykończył akcję gospodarzy. Za chwilę mogło być 2:0, bo piłka po strzale Andrady o centymetry przeszła obok słupka bramki pilnowanej przez Widucha. Już w 26 minucie Orlando Duarte zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem i opłaciło się. Dasaiev zrehabilitował się za swój błąd, zagrał ze skrzydła do Mrowca, który obrócił się i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Mimo strzelenia bramki gliwczanie dalej grali w przewadze. Jeden punkt bowiem kompletnie ich nie urządzał. W 30 minucie Franz uderzył z bliska, ale Budych jakimś cudem odbił piłkę. W 34 minucie Orlando Duarte wykorzystał drugą w tym meczu przerwę. Gospodarze w tym czasie w zasadzie ograniczali się do wybijania piłki z własnej połowy. Taka taktyka mogła im przynieść powodzenie, ale Piast ma Dasaieva. W 37 minucie Gustavo zagrał w poprzek boiska do Dasaieva, ten „nawinął” sobie Budycha i strzałem do pustej bramki zmienil wynik na 2:1 dla Piasta. Po tym golu brzeżanie jeszcze spróbowali powalczyć o punkt. Okazje na wyrównanie miał Andrade i Witek, piłka jednak nie wpadła do gliwickiej bramki. Udało się więc ten korzystny wynik utrzymać do końca i cieszyć się z trzech punktów. Co do gry swoich podopiecznych to portugalski szkoleniowiec z pewnością będzie miał sporo uwag.

Brzeg – 14.11.2020. g. 18:00
Gradar Futsal Brzeg – Piast Gliwice 1:2 (0:0)
Bramki:
1:0 – 21:20` Dawid Witek
1:1 – 26:28` Mateusz Mrowiec ( asysta Rodrigo Dasaiev)
1:2 – 36:54` Michał Widuch (23), Łukasz Bogdziewicz – (95), Rodrigo Dasaiev (asysta Gustavo)
Piast Gliwice: Marek Bugański (3), Tomasz Czech (5), Gustavo Henrique Steinwandter (7), Dominik Solecki (8), Mateusz Mrowiec (9), Rafał Franz (11), Rodrigo Dasaiev Dias Silva (12), Dominik Wilk (20), Ixemad Jose Gonzalez Cabrera (24), Sebastian Szadurski (98)
Trener: Orlando Duarte

KS Futsal Team Brzeg: Bartosz Konieczny (2), Jan Rojek (6), Dawid Witek (9), Jose Luis Santiago Gutierrez (10), Przemysław Matejko (11), Jakub Budych (22), Paweł Boczarski (23), Kamil Kucharski (27), Victor Wilson De Andrade Coelho (31), Łukasz Nocoń (33), Mateusz Mika (55), Marcin Raczkowski (99)
Trener: Jarosław Patałuch
żółte kartki: Andrade, Boczarski – Dasaiev