AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Diabły poskromione w Gliwicach

Sport

Siódme zwycięstwo w tym sezonie odniosła futsalowa drużyna Piasta. Po dobrym i emocjonującym meczu gliwiczanie pokonali Red Devils Chojnice 6:1. Było to brazylijsko-hiszpańskie show. Dasajev zdobył dwa gole, Ixemad i Gustavo zaliczyli po asyście i bramce. Na listę strzelców wpisali się też Rabiej i Czech.

Czerwone Diabły należą do tych drużyn z którymi trudno zdobywa się punkty. W poprzedniej kolejce przekonała się o tym drużyna Costractu. Lubawianie bramki, które dały im zwycięstwo zdobyli dopiero w 37 minucie. Gliwiczanie nie czekali jednak na to co dobrego pokażą chojniczanie i już na początku 3. minuty objęli prowadzenie. Piłkę z autu wybijał Ixemad, zagrał do Dasaieva, który nie trafił wprawdzie czysto w futsalówkę, ale tak skutecznie to zrobił, że Kollar nie zdążył nawet zrobić ruchu w bramce. Gospodarze chcieli pójść za ciosem. Dwie okazje miał Mrowiec, zabrakło jednak siły przy jego strzałach. Chojniczanie pozbierali się po czwartej minucie. Potem nawet kilka razy nawet zagrozili bramce pilnowanej przez Widucha. Ten jednak ani razu nie dał się pokonać wychodząc z opresji nawet, gdy był w sytuacji sam na sam. Długo jednak mecz był w miarę wyrównany, co budziło niepokój Orlando Duarte, który cały czas motywował swoich podopiecznych do jeszcze większego zaangażowania. W 17. minucie tuż przed polem karnym faulowany był Szadurski. Trener Piasta zdjął jednak z parkietu całą czwórkę, by dać szansę rozegrania tego stałego fragmentu gry Dasaievowi. Brazylijczyk płasko po ziemi zagrał do Ixemada, który precyzyjnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. To jeszcze nie gwarantowało zwycięstwa, ale był to już solidna zaliczka przed drugą połową.

Po przerwie gospodarze nie czekali na rozwój sytuacji, tylko zaatakowali i już w 21 minucie Gustavo strzelał na bramkę gości, jeszcze bez powodzenia. Mieli swoją sytuację też chojniczanie. Perković zdołał oddać celny strzał, pewnie jednak piłkę złapał Widuch. Zaraz potem Gustavo trafił w słupek. W 24 minucie na 10. metrze faulowany był Mrowiec. Tym razem do piłki podszedł Gustawo, który nie zdecydował się jednak na strzał, ale zagrał na skrzydło do Dasaieva, ten uderzył z całej siły – idealnie w światło bramki i Piast podwyższył prowadzenie. Za chwilę Ixemad trafił w poprzeczkę, a już w 25 minucie Oleg Zozulya zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Przez pewien czas wydawało się nawet, że przyniesie to powodzenie, ale skończyło się stratą czwartej bramki. W 31 minucie Gustavo przejął piłkę na własnej połowie i skorzystał z okazji, że była pusta bramka, kierując tam futsalówkę. To w zasadzie przesądziło o wygranej gliwiczan, ale goście walczyli do końca. Na początku 38 minuty Morad wykorzystał niezdecydowanie zawodników Piasta i z bliska umieścił piłkę bramce. To tylko jednak podrażniło graczy Piasta, bo ledwie 30. sekund później Wilk uruchomił Rabieja, ten podciągnął z piłką pod pole karne gości, strzelił mocno w długi róg i zrobiło się 5:1. Zaraz potem Orlando Duarte przerwał grę, aby przekazać ostatnie uwagi swoim zawodnikom i dało to efekt w postaci szóstego gola. Tomasz Czech wykorzystał kolejny błąd chojniczan przy grze w przewadze, przechwycił piłkę i ze stoickim spokojem skierował ją do bramki. Na tym festiwal strzelecki się zakończył, choć jeszcze Wilk miał okazję, by podwyższyć wynik.

Dzięki zwycięstwu Piast utrzymał trzecią lokatę w tabeli i powiększył przewagę nad czwartym Cleareksem do 4. oczek. Następna okazja do poprawienia bilansu punktowego będzie już w sobotę. 14 listopada gliwiczanie zagrają z Futsal Team Brzeg. Będzie to spotkanie wyjazdowe.

Arena Gliwice – 11.11.2020, g. 18:00
Piast Gliwice – Red Devils Chojnice 6:1 (3:0)
Bramki:
1:0 – 2:03` Rodrigo Dasaiev (asysta Ixemad Cabrera)
2:0 – 16:36` Ixemad Cabrera (asysta Rodrigo Dasaiev)
3:0 – 23:41` Rodrigo Dasaiev ( asysta Gustavo Steinwandter)
4:0 – 31:12` Gustavo Steinwandter
4-1 – 37:34`Malouk Morad
5:1 – Michał Rabiej (asysta Dominik Wilk)
6:1 – 38:38` Tomasz Czech

Piast Gliwice: Michał Widuch (23), Łukasz Bogdziewicz (95) – Tomasz Czech (5), Gustavo Henrique Steinwandter (7), Dominik Solecki (8), Mateusz Mrowiec (9), Rodrigo Dasaiev Dias Silva (12), Mateusz Szyszko (16), Michał Rabiej (17), Dominik Wilk (20), , Ixemad Jose Gonzalez Cabrera (24), Łukasz Bogdziewicz (95), Sebastian Szadurski (98)
Trener: Orlando Duarte

Red Devils Chojnice: Kevin Kollar (13), Sebastian Kartuszyński (83), – Łukasz Sobański (3), Andrii Burdiuh (4), Przemysław Laskowski (6), Malouk Mallouk Morad (10), Kristan Medon (12) , Robert Świtoń (17), Dominik Laskowski (23), Adrian Kaczorowski (29), Sebastian Kartuszyński (83), Marvin Perković
Trener: Oleg Zozulya
Sędziowali:​ Paweł Tokarewicz, Monika Czudzinowicz, Henryk Bąk – Dawid Czernachowski

źródło: piast.gliwice.pl