AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kierowca uciekał przed policją. Złapany tłumaczył, że się spieszy a policjanci się go czepiają

Na Sygnale

Mimo że policyjny wóz dawał kierowcy znaki świetlne oraz dźwiękowe, 40-latek kierujący fordem nie zatrzymał się.

Wczoraj, 9 listopada około godziny 17.00 na DK 88 w rejonie węzła Gliwice/Zabrze Maciejów patrol drogówki w nieoznakowanym radiowozie zmierzył przekroczenie prędkości przez pędzącego przed nim forda. Kierowca nie stosował się do ograniczeń, w związku z czym włączono sygnały świetlne i dźwiękowe. Radiowóz wyprzedził forda, a kierującemu dano sygnał tarczą zatrzymań, tzw. lizakiem, nakazując zjazd na pobliską stację benzynową. 

Mężczyzna ruszył za policją, zjechał na rozjazdach, lecz nie zatrzymał się i próbował uciekać w stronę centrum Zabrza. Radiowóz ruszył w pościg i dopiero po chwili uciekinier zatrzymał się, nie mając już szans z policyjnym ścigaczem. 
40-latek nie wykazał skruchy, więcej – był arogancki i bardzo nieprzyjemny w rozmowie, nie chciał też opuścić pojazdu podczas kontroli. Co ciekawe, był trzeźwy. Pouczony, że czyn, którego się dopuścił, czyli niezatrzymanie do kontroli i ucieczka, jest przestępstwem, odparł, że się śpieszy, funkcjonariusze się go czepiają i nie interesuje go wideorejestrator. 
Zważywszy na podejrzenie popełnienia przestępstwa i wykroczeń, stróże prawa zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy. Tym samym zakończyła się zbyt pośpieszna podróż mieszkańca Świętochłowic, a jej finałem będzie sprawa w sądzie i wyrok.

źródło: KMP Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Środa
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny