REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Artyści chcą pozostać z nami w kontakcie. Interaktywna instalacja powstaje za Ikarem

Kultura

Na skwerze za Ikarem powstaje niezwykła instalacja. Jej ważną częścią będą odciski dłoni gliwickich artystów. Jak wyjaśniają pomysłodawcy, dzięki zastosowaniu specjalnej przewodzącej farby i systemowi mikrokomputerów, odciski te będą działały jak czujniki zbliżeniowe, które wykrywając bliskość dłoni (bez konieczności dotykania) odwiedzających będą uruchamiały powitania i krótkie opowieści nagrane przez powiązanych z nimi artystów.

Interaktywną instalację buduje Centrum Inicjatyw Społecznych. Jedno z pierwszych powitań nagra dla gliwiczan zespół Wiewiórka na Drzewie. W następnych tygodniach pojawią się miłe słowa bądź utwory kierowane do mieszkańców przez kolejnych gliwickich artystów.

- Projekt rozpoczął się na początku września. Część działań prowadzona była na terenie sąsiadującym z Młodzieżowym Domem Kultury w Gliwicach. Tam organizowane były warsztaty i eksponowana część wystaw. Od kilku dni na terenie za Ikarem budowana jest duża, interaktywna instalacja. Jej ideą jest to, aby gliwiccy artyści pozostali z nami w kontakcie - wyjaśnia Leszek Losza, prezes Centrum Inicjatyw Społecznych.

Na stronie projektu, (www.nasztuke.otwartapracownia.org) czytamy, że instalacja będzie więc symbolicznym spotkaniem z artystami w czasach, gdy te spotkania są mocno ograniczone a sytuacja epidemiologiczna nieodwracalnie zmienia sposób obcowania z kulturą. Z kolei dla młodszych odbiorców u podstawy pawilonu rozpościerać się będzie symboliczna panorama Gliwic, na której znajdą się lokalne obiekty kultury, które po zbliżeniu się do nich opowiedzą swoją historię.

Jak wyjaśnia Leszek Losza, interaktywna instalacja zasilana będzie panelam słonecznymi i oświetlana solarami. W ten niezwykły sposób z artystami będzie można pozostać w kontakcie do Bożego Narodzenia.

Fot. Antek w Podróży

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Środa
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny