REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Angielski dla dorosłych - wybierz odpowiednią szkołę

Nauka

Faktem jest, że nauka języków obcych takich jak angielski staje się trudniejsza wraz z upływem lat. Jednakże błędnym byłoby założenie, że niemożliwa jest nauka angielskiego przez osoby dorosłe. Można osiągnąć w tej materii sukces. Zasadniczo, wystarczą do niego dwa elementy. Po pierwsze odpowiednia doza samozaparcia w procesie nauki. Po drugie zaś wybór odpowiedniej szkoły.

Dlaczego tak ciężko jest nauczyć się angielskiego, będąc dorosłym

Kiedy jesteś dzieckiem i uczysz się swoich pierwszych słów, uczysz się jednocześnie koncepcji czegoś (powiedzmy, idei śniadania) i etykiety (słowa „śniadanie”). Pojęcie i etykieta słów są przechowywane oddzielnie w mózgu i połączone za pomocą łącza. Dlaczego więc „desayuno” jest tak trudny do zapamiętania podczas nauki hiszpańskiego? Kiedy uczysz się języka obcego, dodajesz drugą etykietę do tego samego pojęcia. Ponieważ Twój mózg ma już etykietę „poranny posiłek”, nie uważa, że ​​potrzebuje innego. W rzeczywistości jesteśmy w pewnym sensie tak skonstruowani, aby utożsamiać jedno słowo z jednym pojęciem.

Kiedy praktykujemy refleksję i myślimy o słowach jako etykietach dla nowych pojęć, które dzieci formułują stopniowo, obserwując różne aspekty pojęcia, rozumiemy, dlaczego kombinacje obraz - słowa używane jako główne narzędzie uczenia się we wszystkich konwencjonalnych metodach nie działają. Innymi słowy teza, że "ciężko jest nauczyć starego psa nowych sztuczek", sprawdza się tutaj idealnie. O wiele trudniej jest nauczyć się angielskiego jako dorosły gdyż nasze organizmy i umysły są już zaprogramowane w pewien sposób. Jednakże odpowiednia szkoła będzie w stanie poradzić sobie z tym problemem.

Czym się kierować wybierając szkołę język angielskiego dla dorosłych

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy wyborze szkoły językowej jest to, jakiego języka chcesz się nauczyć (w tym przypadku oczywiście, chodzi o język angielski)! Prawdopodobnie już to wiesz, a to pomoże ci to bardzo mocno zawęzić listę potencjalnych kandydatów. Twoja decyzja powinna także zależeć przede wszystkim od tego, dlaczego chcesz nauczyć się nowego języka. Czy planujesz w przyszłości wyjechać na uniwersytet za granicę? Jeśli tak, to gdzie będzie ten uniwersytet i w jakim języku będą prowadzone zajęcia?

A może często negocjujesz pracę z osobami z innego kraju? Prawdopodobnie miałaby sens nauka języka urzędowego, typowego dla danego kraju (chociaż językiem wykorzystywanym w komunikacji sieciowej, jest zwykle angielski). A może po prostu chcesz poznać nowych przyjaciół podczas podróży? W takim przypadku musisz pomyśleć o tym, dokąd będziesz podróżować lub o językach, które są popularne wśród podróżników. Angielski i / lub hiszpański to dobry wybór.

Dlatego przy wyborze szkoły język angielskiego zwróć uwagę dokładnie na proponowaną ofertę. Bez względu na powód, upewnij się, że wybierasz język, który odpowiada Twoim celom. Cena za godzinę lekcyjną, również powinna grać kluczową rolę w procesie doboru szkoły, odpowiedniej dla twoich indywidualnych potrzeb.

Langstation - angielski dla dorosłych

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Środa
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny