AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Brawo dla tej pracownicy banku! Dzięki niej seniorka nie straciła pieniędzy

Na Sygnale

Niektórzy bankowcy są czujni i często ratują seniorów przed oszustami, u innych nie zauważamy takich postaw. Od czego to zależy? Odpowiedź pozostawiamy do przemyśleń. Wczoraj w jednym z gliwickich banków spostrzegawcze urzędniczki, zaintrygowane próbą wypłaty kilkudziesięciu tys. złotych przez 80-letnią klientkę, zareagowały i zapobiegły oszustwu. Zmanipulowana przez przestępców podszywających się pod wnuczkę, która spowodowała wypadek, starsza pani udała się do swojego banku na ul. Kozielską.

Do mieszkania 80-latki, pod numer STACJONARNY, zadzwoniła zapłakana wnuczka… miała spowodować wypadek, nie mogła rozmawiać, przekazała słuchawkę oszustowi podającemu się za policjanta. Nie będziemy powtarzać oklepanej i znanej powszechnie oszukańczej metody pozbawiania seniorów oszczędności życia. Gliwiczanka podała przestępcom numer swojego telefonu komórkowego i od tego momentu, instruowana mobilnie, wykonywała polecenia fałszywego funkcjonariusza. 
Starszy wiek i wypłata tak dużej kwoty natychmiast wzbudziły czujność pracownicy banku, która dyskretnie powiadomiła koleżanki. Suma summarum starsza pani została uświadomiona, że jest ofiarą misternej intrygi grupy oszustów i nie powinna wypłacać pieniędzy. Bankowcy powiadomili też prawdziwą policję. 
Niestety w innym przypadku, w gminie Pilchowice, przestępcy działający tą samą metodą pozbawili oszczędności życia w kwocie ponad 40 tys. zł – 70 letnią kobietę.

W najbliższym czasie komendant miejski, w specjalnym liście, podziękuje dzielnym pracownicom  gliwickiej placówki bankowej.

- Gratulujemy władzom banku doskonałej organizacji pracy oraz skutecznych algorytmów postępowania przy wypłacie wielkich sum przez seniorów. Przy okazji sugerujemy wyróżnienie czujnych i kierujących się empatią pracowników - pisze podinspektor Marek Słomski, rzecznikprasowy KMP w Gliwicach. - Apelujemy po raz kolejny – porozmawiajmy z naszymi seniorami na opisane wyżej tematy!

źródło: KMP w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA