AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Policjanci skontrolowali rowerzystów. Posypały się mandaty

Sport

Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla niektórych to środek komunikacji, którym dojeżdża się do pracy, szkoły czy na zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie, w jakim celu korzystamy z jednośladu, to poruszając się nim, należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci czynią, co mogą, aby uświadamiać rowerzystom konieczność bycia widocznym. Dla przykładu: wczoraj, w czasie porannej szarówki, kilku cyklistów zostało zatrzymanych bez przepisowego oświetlenia i dostało prezenty w postaci mandatu oraz… lampek rowerowych.

Wiele osób dojeżdża do pracy czy szkoły rowerem. Czy to bezpieczne? Czy możemy uczynić coś, byśmy byli bezpieczniejsi? Tak, i nie wymaga to wielkich nakładów, a chodzi przecież o życie i zdrowie. W ostatnim czasie w naszym rejonie doszło do tragedii z udziałem rowerzysty, były też kolizje, w których ucierpieli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. 


Wiele osób korzysta z roweru cały rok, uważając przy tym, że przed jesienią czy zimą nie trzeba go specjalnie przygotowywać. To błąd.  Warto sprowadzić stan łańcucha, stabilność kierownicy, dokładnie zweryfikować stan hamulców i opon, które na wilgotnej powierzchni mają poważniejsze zadanie do wykonania – zatrzymanie pojazdu w miejscu. Przypomnijmy, że w sprzedaży są też dostępne rowerowe opony zimowe. 

Wczoraj w naszym rejonie policjanci drogówki, między kolejnymi interwencjami, zatrzymywali rowerzystów i kontrolowali ich pojazdy. Był czas na rozmowy oraz pouczenia. Niektóre przypadki wymagały, niestety, najsurowszej kary – mandatu. Oprócz niego cyklista otrzymywał dwie proste diodowe lampki rowerowe – na przód o barwie białej, na tył – czerwonej. 

źródło: KMP w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA