REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Politechnika Śląska przekazała kolejne ozonatory na walkę z koronawirusem

Nauka

Naukowcy z Politechniki Śląskiej oraz firma APA przeznaczyli kolejną partię ozonatorów na cele walki z koronawirusem. Urządzenia będą wykorzystywane przez Wojska Obrony Terytorialnej oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ozonowanie ze względu na właściwości zastosowanego środka umożliwia usunięcie mikroorganizmów z wybranych powierzchni. Opracowane i wykonane przez naukowców Politechniki Śląskiej oraz firmę APA urządzenia pozwalają więc na skuteczną i szybką dezynfekcję. Ich zaletą jest łatwość użytkowania – można uruchomić je zarówno w pomieszczeniach, jak i pojazdach.

Kolejna partia ozonatorów została przekazana przedstawicielom Wojsk Obrony Terytorialnej i Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wcześniej ozonatory otrzymali: personel medyczny z województwa śląskiego oraz ratownicy z Czernichowa.

Politechnika Śląska jest zaangażowana w działania na rzecz walki z wirusem SARS-CoV-2. Udziela wsparcia szpitalom, przychodniom, a także innym jednostkom i instytucjom. Wśród urządzeń i wynalazków wspierających środowisko medyczne i pozamedyczne znalazły się m.in. bramy odkażające, systemy przesiewowego mierzenia temperatury z wykorzystaniem kamer termowizyjnych, automatyczny resuscytator, autonomiczny system asystujący w szpitalach zakaźnych, internetowy system wspierania diagnostyki obrazowej COVID-19, komora do sterylizacji filtrów HEPA. Działania były prowadzone w ramach akcji #PŚpomagamy oraz #Politechnikaprzeciwepidemii.

źródło: Politechnika Śląska

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA