REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wynajem kontenera na gruz. Szybki sposób na zalegające odpady po remoncie, budowie

Kącik Prasowy

Aby pozbyć się gruzu poremontowego, pobudowlanego, po wyburzeniach oraz innego pochodzenia, trzeba pamiętać o tym, że nie można zwyczajnie wrzucić go do kubła. Gruz jest materiałem, który musi być specjalnie zutylizowany. Jak można się go pozbyć?

Kłopoty z wyrzuceniem gruzu

Gruz jest problematycznym odpadem, ponieważ nie dość, że wymaga on odpowiedniego zutylizowania, to jeszcze zabiera sporo miejsca i jest trudny w przenoszeniu. Właśnie dlatego zdarza się, że zostaje on po pracach na posesji, ponieważ nie wiadomo, co z nim zrobić. Wywiezienie gruzu może odbywać się samodzielnie, ale również można zlecić go zewnętrznej firmie, która posiada odpowiednie pojazdy – śmieciarki, a także oferuje usługi jak wynajem kontenera na gruz Gliwice - https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-gliwice to miasto, gdzie także można skorzystać z takiej obsługi.

Wywóz gruzu – PSZOK

Gdy gruz chcemy wywieźć samodzielnie, w takim przypadku można przekazać go do PSZOK-u, czyli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To punkt znajdujący się w praktycznie każdym mieście i gminie, w którym można oddawać odpady, w tym także gruz po pracach budowlanych, wyburzeniowych czy remontowych. Osoby opłacające rachunki za śmieci mogą oddać gruz bez opłat, jednak muszą dowieźć go na miejsce samodzielnie. Niestety, to często problematyczne – konieczne jest nie tylko posiadanie właściwego samochodu, ale też czasu, by zebrać gruz i potem zrzucić go w PSZOK-u.

Wywóz gruzu – firma oferująca gospodarowanie odpadami

Druga, wygodniejsza opcja to skorzystanie z pomocy firmy zajmującej się zagospodarowaniem odpadów. Tego typu firmy działają dzisiaj w wielu miastach i obsługują klientów na terenie całej Polski. Firmy prowadzące wywóz gruzu mogą zaoferować swoim klientom dwie opcje obsługi, a mianowicie są to:

  • odbiór gruzu – pracownicy firmy ładują gruz do samochodu, który potem wywożony jest na odpowiednie wysypisko zgodnie z przepisami prawa

  • wynajem kontenera na gruz – kontener jest podstawiany do klienta, który może samodzielnie załadować do niego gruz, potem kontener jest odbierany, a jego zawartość wywożona na wysypisko

Koszty związane z wywiezieniem gruzu są powiązane z jego rodzajem oraz z ilością, a także z cennikiem firmy realizującej usługi. Wyceny dokonywane są indywidualnie, dlatego najlepiej skontaktować się z firmą, aby uzyskać dodatkowe informacje o cenie obsługi. Zatem wtedy, gdy masz na posesji zalegający gruz, ale także wtedy, gdy planujesz wykonanie prac budowlanych, remontowych czy wyburzeniowych, skontaktuj się z firmą, która zajmuje się zagospodarowaniem gruzu. Razem z nią możesz pozbyć się go błyskawicznie!

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała

REKLAMA