REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Różewicz - „teraz” w rękach aktorów z Gliwic

Kultura

Teatr Miejski w Gliwicach intensywnie eksploruje przestrzenie internetu moszcząc sobie tam miejsce, testując swoją widownię i eksperymentując z nowymi środkami. Trochę dlatego, że wirus, że izolacja, a trochę, że jednak internet to teraz spory kawałek naszego życia i dlaczego teatr nie miałby mieć tam swojego stałego miejsca. Tym razem do internetu nasi aktorzy zaprosili Tadeusza Różewicza i jego utwór „Walentynki - Poemat z końca XX wieku”.

- W trzech autorskich etiudach mierzymy się z zagadnieniem miłości, jej wielowymiarowością i całym szeregiem zagadnień, które można podpiąć pod tym hasłem. W zestawie twórców brakuje kobiet. Cały projekt,  tym razem, od początku do końca zdominowali panowie. W szeregu obrazów, skojarzeń, zabaw słowem, animacją rozkładają poemat Różewicza na najmniejsze kawałki aby na powrót złożyć go według swojego klucza - zdradza szczegóły Daniel Arbaczewski, Koordynator ds. Promocji.

„Walentynki” to pierwsza cześć projektu „teraz” – który Teatr Miejski w Gliwicach będzie prezentować w sieci w tym sezonie. Następną odsłoną będzie utwór „Credo”, w którym wystąpią Błażej Wójcik, Przemek Chojęta i Krzysztof Prałat. Tytuł cyklu to słowo klucz,  zaczerpnięte z innego wiersza Różewicza.

- Sprawdźcie czy poemat napisany na koniec wieku wciąż jest aktualny na początku wieku następnego - zachęca Daniel Arbaczewski.

Na ekranie: Michał Wolny (część I), Maciej Piasny (cześć II), Mariusz Galilejczyk (część III). Materiał złożył w jeden kawałek Krzysztof Prałat. Ojcem projektu jest Błażej Wójcik. Muzykę, która ilustruje ten teatralno-filmowo-internetowy klip – od pierwszej do ostatniej nuty stworzył  Marcin Luter Lutrosiński.

 

Materiał będzie dostępny tylko przez 30 dni – nie prześpijcie. 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała

REKLAMA