REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Teatr Miejski w Gliwicach już otwarty

Kultura

Teatr Miejski w Gliwicach rozpoczął swój kolejny sezon artystyczny. W sierpniu i wrześniu robi wielki ukłon w stronę młodych widzów. Rozpoczęły się próby do spektaklu „Przygody Tomka Sawyera”. A już we wtorek, 11 sierpnia – pierwszy spektakl - „Mała Syrena”. Kolejne zaplanowane tytuły to „Chłopiec z Gliwic” i „Pod Kolor”. Bilety do kupienia na stronie www.teatr.gliwice.pl oraz w kasie KINA AMOK (ul. Dolnych Wałów 3).

Od kilku dni w teatrze prawdziwe zamieszanie. Brzmią rytmy znad Missisipi. Nowe twarze, nowi ludzie, tańce, śpiewy i ogólnie bardzo dobra energia. Rozpoczęły się próby do spektaklu „Przygody Tomka Sawyera” wg Marka Twaina” w reż. Krzysztofa Materny. Szykuje się duża produkcja, bo na scenie zobaczymy zespół Teatru Miejskiego w Gliwicach praktycznie w komplecie. Poza tym spektakl grant będzie na Dużej Scenie,  co w przypadku spektakli dla dzieci zdarza się w Teatrze Miejskim w Gliwicach po raz pierwszy. W rolach głównych bohaterów zobaczycie gościnnych aktorów wybranych w ramach ogólnopolskiego castingu. Tomka Sawyera zagra Janek Hrynkiewicz, którego mogliście zobaczyć między innymi na dużym ekranie w takich filmach jak „Boże Ciało” czy „Sala samobójców. Hejter”. W roli jego kompana, sympatycznego łobuza – Hucka Finnna – wystąpi Bartek Wiater (kto widział warszawską wersję „Rodziny Adamsów” w Teatrze Syrena ten wie o kogo chodzi).

Jednocześnie rozpoczęły się próby wznowieniowe na Małej Scenie. Po ponad rocznej przerwie wznawiamy spektakl „Mała Syrena” w reż. Martyny Majewskiej. Tej baśni nikomu nie trzeba przedstawiać, choć tym razem twórcy sceniczni starali się zbudować zarówno język jak i środki, które będą zaskakująco bliskie współczesnym młodym. Sprawdźcie sami. 

Jeśli chodzi o „Mała Syrenę” to warto wspomnieć, że już we wtorek, 11 sierpnia, wyjątkowa okazja – widzowie będą mieli okazję wziąć udział w nagraniu tego spektaklu. Dlatego to od Was, widzowie, bardzo zależy jaką energię będzie miało to nagrane przedstawienie. Entuzjastyczne emocje bardzo wskazane. Bilety do kupienia na stronie internetowej teatru i w kasie Kina Amok.

- Mamy jeszcze dwa inne zaproszenia. Pierwsze dotyczy spektaklu „Chłopiec z Gliwic” – kolorowej, zabawnej opowieści, w której dowiecie się jak mając nawet kilka lat można zostać bohaterem i uratować miasto. A przy okazji nieźle namieszać. Drugi tytuł to premierowy spektakl „Pod kolor / Under Colour” – spektakl dla najmłodszych widzów, gdzie odkrywamy, zaskakujemy, zaglądamy w różne zakamarki a przy okazji uczymy się kolorów – do tego po angielsku - mówi Daniel Arbaczewski
Koordynator ds. Promocji, Marketingu i BOW.

Jednym słowem – zaplanujcie sobie najbliższe tygodnie w Teatrze Miejskim w Gliwicach. To świetne schronienie przed słońcem, deszczem i nudą a do tego kawał dobrej teatralnej zabawy. 

źródło: Teatr Miejski w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA