AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Biblioforum ma już 5 lat

Rozrywka

Każda działalność, która pozytywnie wyróżnia nas na tle innych, jest powodem do dumy. Tym bardziej, jeśli jest pionierska i okazuje się sukcesem. Tak jest w przypadku Biblioforum - jedynej na południu Polski biblioteki zlokalizowanej w centrum handlowym, które właśnie świętuje 5 urodziny.

REKLAMA

Dziś Biblioforum pochwalić się może blisko 21 000 zarejestrowanych czytelników i 200 000 egzemplarzy wypożyczeń.  

Biblioforum jest zarazem modelowym i unikalnym przykładem współpracy biznesu z władzami samorządowymi w zakresie animowania życia społecznego w mieście. To także doskonała lekcja funkcjonowania kultury w przestrzeni komercyjnej – mówi Patrycja Duczmal, dyrektor CH FORUM z ramienia MVGM, firmy zarządzającej gliwickim centrum.

BIBLIOFORUM, czyli punkt biblioteczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach to uniwersalna wypożyczalnia dla dorosłych i dzieci, dysponująca ciekawymi i różnorodnymi zbiorami. Przygotowana i łatwo dostępna także dla osób niepełnosprawnych. Wyposażona w stanowiska komputerowe i konsolę PS 4. Nie wyczerpuje to jednak listy funkcji, jaką pełni ta placówka.

To przede wszystkim  miejsce, w którym w ciągu tych minionych pięciu lat wykreowaliśmy około 650 niezapomnianych - większych lub mniejszych - wydarzeń kulturalno-oświatowych – mówi Bogna Dobrakowska, dyrektor MBP w Gliwicach.

Za pośrednictwem Biblioforum organizowane były m.in. spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, edukacyjne i komputerowe przeprowadzone dla gliwickich uczniów i przedszkolaków. Niezapomniane wystawy, wymiany książkowe, żywa biblioteka, spontaniczne wizyty wycieczek zaintrygowanych tym, co kryje przestrzeń na najwyższym poziomie CH FORUM. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach przygotowała we współpracy z CH FORUM urodzinowy quiz wiedzy o BIBLIOFORUM. Jest on dostępny na Facebookowym profilu MBP i można w nim wygrać karty podarunkowe CH FORUM o wartości 100 i 50 zł.

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Poniedziałek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany