AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

On już nie oszuka seniorów! Sukces gliwickiej Policji

Na Sygnale

Gliwiccy kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu poszukiwali dwudziestokilkulatka podejrzewanego o organizowanie oszustw metodą „na policjanta”. W wyniku przestępczego procederu osoby starsze tracą często oszczędności całego życia. Mężczyzna był poszukiwany do co najmniej dwóch spraw z rejonu Gliwic, ale również innych miast z terenu Śląska. Został zatrzymany w Krakowie.

REKLAMA

Od momentu zatrzymania oszusta gliwiccy śledczy intensywnie pracowali nad przygotowaniem materiału dowodowego. Podejrzanemu przedstawiono pięć zarzutów – po dwa dotyczące przestępstw popełnionych w Gliwicach i Bytomiu oraz jeden zarzut za przestępstwo popełnione w Krakowie. Mężczyzna zajmował się werbowaniem „współwykonawców” i, jak wynika z policyjnych materiałów, zajmuje wysoką pozycję w strukturze oszustów. To m.in. do niego, jako jednego z pośredników, trafiały pieniądze wyłudzone emerytom. Na terenie samych Gliwic oszust i jego kompani ukradli ponad 70 tysięcy złotych. Gliwiccy stróże prawa odzyskali dużą część gotówki wyłudzonej od jednego z pokrzywdzonych – zwrócono ją już prawowitemu właścicielowi.

Zgromadzone w sprawie materiały skierowano do Prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego policyjnego dozoru cztery razy w tygodniu oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł.

źródło: KMP w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji

REKLAMA