REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Czy utracone zdjęcia można odzyskać z dysku?

Kącik Prasowy

Wymarzone wakacje, rodzinne uroczystości, ważne chwile w życiu – zdjęcia pozwalają nam pielęgnować najpiękniejsze wspomnienia. Przez lata gromadzimy je na komputerowych dyskach twardych, pendrive`ach i kartach pamięci, często zapominając o możliwej utracie cennych fotografii. Dlaczego dane ulegają usunięciu? Czy możliwe jest skuteczne przywrócenie zdjęć? Postawić na samodzielne odzyskiwanie danych czy lepiej powierzyć to specjalistom z serwisu komputerowego? O tym w artykule!

Najczęstsze powody utraty danych z nośników pamięci

Stosowane powszechnie urządzania elektroniczne wyposażone są w rozmaite nośniki danych. Komputerowe dyski twarde, pendrive’y czy karty pamięci w telefonach nie są jednak niezniszczalne. Z wielu powodów ulegają one awariom, uniemożliwiając tym samym użytkownikowi dostęp do znajdujących się na nich danych. Ich strata może być szczególnie bolesna, gdy chodzi o gromadzone latami wspomnienia w postaci zdjęć.

W jaki sposób dochodzi do utraty danych, takich jak zdjęcia? Przyczyny są rozmaite. Najczęściej stoi za tym usunięcie plików przez samego użytkownika – świadome lub nieświadome. Choćby z tego powodu, dobra praktyką jest usuwanie plików najpierw do kosza, z którego mogą być łatwo przywrócone.

Nośniki danych, a zwłaszcza dyski twarde są bardzo wrażliwymi urządzeniami. Ich nieostrożne obsługiwanie może prowadzić do poważnych uszkodzeń mechanicznych, na przykład w wyniki upadku czy zalania.Winne utracie cennych zdjęć mogą być także wirusy komputerowe, które niszczą i usuwają dane z nośników. Choćby z tego powodu ważne jest posiadanie programu antywirusowego i jego regularne aktualizowanie w celu zabezpieczenia się przed wirusami.

Częstą sytuacją jest również przypadkowe sformatowanie dysku z danymi, co skutkuje natychmiastową utratą zdjęć. W tym przypadku ich przywrócenie nie powinno być problemem. Należy jednak pamiętać, by nie nadpisywać raz sformatowanego dysku, a od razu udać się z nim do eksperta zajmującego się odzyskiwaniem danych.

Jak mogę odzyskać utracone zdjęcia? 

Utrata zdjęć może zdarzyć – i najpewniej zdarzyła się –  każdemu użytkownikowi nośników danych. Dobra wiadomość jest taka, że przywracanie fotografii jest możliwe i całkiem proste. W tej sytuacji kluczowe jest nie to co warto robić, a to czego robić nie wolno. By zwiększyć szansę na odzyskanie zdjęć, należy natychmiast wyłączyć komputer, poprzez naciśnięcie przycisku włącznika bądź odłączenie od źródła zasilania. Takie działanie ułatwia również odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego, na którym użytkownik przeprowadzał operacje. Warto pamiętać, że wykonanie jakiekolwiek operacji na komputerze, może poskutkować nadpisaniem pliku, a efekcie – uniemożliwieniem przywrócenia utraconych fotografii. 

Samodzielne odzyskiwanie zdjęć z dysku

Samodzielne próby odzyskiwania zdjęć nie tylko cechują się niską skutecznością, ale i niosą ze sobą pewne ryzyka. Na niepowodzenie akcji najczęściej wpływa brak odpowiedniej diagnozy nośnika. Tymczasem, przed przystąpieniem do odzyskiwania danych konieczne jest wykonanie choćby podstawowej diagnostyki. Należy sprawdzić, czy na nośniku danych nie są widoczne ślady uszkodzeń mechanicznych, czy nośnik ten uruchamia się prawidłowo i czy nie ma problemów z jego odczytem. Działanie pod wpływem chwili, często w oparciu o niekoniecznie trafne porady internetowe, może jedynie pogłębić problem. A w efekcie – pozbawić nas szansy na odzyskanie danych, które można było łatwo przywrócić. 

Może Cię zaciekawić: Odwirusowanie komputera – wszystkie sposoby!

Skorzystanie z usług specjalistów

Jeśli więc nie czujemy się na siłach w kwestii samodzielnej próby odzyskania danych, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc do profesjonalistów. Serwis komputerowy wykona za nas diagnozę, która pozwala na precyzyjne określenie, w jakim zakresie utracone dane będą możliwe do odzyskania. Jak pokazuje życie, dzięki temu bardzo często udaje się przywrócić nawet te dane, które na pierwszy rzut oka wydawały się nie do odzyskania. 

Serwis komputerowy ABC MESKOMP - profesjonalne odzyskiwanie danych

Straciłeś cenne dla siebie zdjęcia i nie posiadasz ich kopii zapasowej? Na całe szczęście nawet poważne uszkodzenia mechaniczne i logiczne nie wykluczają szans na skuteczne odzyskanie danych – choćby częściowe. Specjaliści z serwisu komputerowego ABC MESKOMP od kilkunastu lat zajmują się profesjonalnym odzyskiwaniem danych, dopasowując metody ratowania do typu uszkodzenia. Dysk twardy, pendrive, karta pamięci – przed nimi nośniki danych nie mają tajemnic. Serwisowy sprzęt wysokiej klasy umożliwia ekspertom odzyskiwanie danych ze wszystkich popularnych typów nośników. Nie ryzykuj bezpowrotnej utraty fotografii – skontaktuj się, by uzyskać wycenę usługi!

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA