REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Świetlica jak marzenie

Nauka

Na zaproszenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 (przy ul. Rubinowej) redakcja Tuby Gliwic uczestniczyła w otwarciu świetlicy szkolnej. Uroczyste oddanie tego miejsca do użytku było również okazją do zaprezentowania nowej sali multimedialnej oraz kameralnej sali gimnastycznej. Koszt inwestycji wyniósł 500 000 złotych i pochodził z budżetu miasta. Efekt zachwyca.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Nowa świetlica składa się z kilku jasnych, kolorowych, funkcjonalnych pomieszczeń.

- Jedna sala jest salą kinową, w której dzieci mogą oglądać bajki. Druga część tej sali to mała czytelnia. Jest też sala gier, sala do zabaw plastycznych i strefa ciszy, w której można odrabiać zadania - wyliczała Grażyna Rosławska, dyrektor szkoły.

W uroczystościach wzięli Ewa Weber – zastępca Prezydenta Miasta Gliwice, Jacek Tarkota – dyrektor gliwickiej delegatury Kuratorium Oświaty, Mariusz Kucharz – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach, a także dyrektorzy gliwickich szkół. Obecni byli również rodzice i uczniowie.

- Bardzo dobrze przemyślana jest koncepcja tego, w jaki sposób wykorzystana będzie świetlica dla dzieci. Są też zachowane elementy edukacyjne. Gdy wchodzimy rzuca się w oczy niesamowicie ciepła kolorystyka. Miejsce to przemyślane jest również od strony bezpieczeństwa dzieci. Jestem pod wrażeniem tego, co udało się pani dyrektor w tak krótkim czasie zrobić - mówiła Ewa Weber, zastępca Prezydenta Miasta Gliwice.

Uroczyste otwarcie nowej świetlicy poprzedziły występy dzieci z klasy II C. Muzykalne i naturalne w swych rolach dzieci zachwyciły widzów, którzy zakończyli ich występ salwą oklasków.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA