AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Znany jest skład kierownictwa miasta. Wśród zastępców prezydenta dwie kobiety

Miasto

Prezydent Adam Neumann zdradził dziś personalia swoich zastępców. Oprócz Mariusza Śpiewoka, o którego powołaniu dowiedzieliśmy się już wcześniej, kierownictwo miasta zasiliły dwie panie - Aleksandra Wysocka i Ewa Weber.

REKLAMA

Za Urzędem Miasta przedstawiamy sylwetki powołanych na zastępców prezydenta osób:

 

Mariusz Śpiewok, I zastępca prezydenta miasta, jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Studiował zarządzanie przedsiębiorstwem na kierunku zarządzanie i marketing). Ukończył również studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w zakresie rachunku kosztów i controllingu.

Od lutego do października 2019 r. był zastępcą Zygmunta Frankiewicza, ówczesnego prezydenta Gliwic. W latach 2000–2010 był pracownikiem Urzędu Miejskiego w Gliwicach, gdzie m.in. kierował pracami Wydziału Organizacyjnego. Od 2011 do 2015 r. kierował projektem w Śląskim Związku Gmin i Powiatów. Od 2012 do 2014 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora w gliwickim MZUK-u. W marcu 2014 r. został szefem Biura Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, gdzie koordynował prace związane z wyborem projektów do dofinansowania ze środków europejskich z puli dla miast i powiatów.

Pierwszy zastępca prezydenta Gliwic będzie prowadził zadania miasta w zakresie planowania strategicznego i rozwoju miasta, inwestycji miejskich i remontów, usług komunalnych i transportu lokalnego, pozyskiwania funduszy z zagranicznych źródeł finansowania, w tym z Unii  Europejskiej, informatyzacji, zamówień publicznych oraz gospodarowania wodami.

 

Aleksandra Wysocka, II zastępca prezydenta miasta, jest absolwentką Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej, magistrem inżynierem górnictwa i geologii ze specjalizacją organizacja i ekonomika oraz inżynierem geodezji górniczej. Ukończyła również studia podyplomowe z szacowania nieruchomości na Politechnice Śląskiej.

Zawodowo z Urzędem Miejskim w Gliwicach związana jest od 2003 r. Od 2005 r. pełniła funkcję zastępcy naczelnika, a od 2011 r. naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

W kierownictwie miasta będzie odpowiedzialna za realizowane w mieście zadania z zakresu nadzoru właścicielskiego, gospodarki nieruchomościami i mieszkalnictwa, planowania przestrzennego i systemu informacji przestrzennej, architektury i budownictwa, środowiska oraz geodezji i kartografii, w tym nadzór nad Powiatowym Funduszem Zasobów Geodezyjnych i Kartograficznych.

 

Ewa Weber, III zastępca prezydenta miasta, jest doktorem nauk ekonomicznych, rozprawę obroniła w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach (specjalność: międzynarodowe stosunki ekonomiczne i problemy globalne). Ukończyła studia podyplomowe w zakresie administracji i zarządzania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz wywierania wpływu i psychologii biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.

W latach 1993-2019 zawodowo związana z Urzędem Miejskim w Zabrzu, gdzie pełniła m. in. funkcję głównego księgowego, dyrektora Urzędu, a od 2009 r. sekretarza miasta. W maju 2019 r. została prezesem gliwickiej spółki komunalnej Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o. Jest wykładowcą akademickim z zakresu samorządu m.in. w obszarze polityki społecznej oraz finansów publicznych.

Będzie odpowiedzialna za prowadzenie zadań w zakresie edukacji, kultury, sportu i turystyki, zdrowia i spraw społecznych, współpracy z organizacjami pozarządowymi, promocji miasta, komunikacji społecznej i współpracy z zagranicą.

 

Warto też wspomnieć, że sekretarzem miasta pozostał Andrzej Karasiński, skarbnikiem Ryszard Reszke, a obowiązki dyrektora Urzędu Miejskiego w Gliwicach nadal pełni Stella Górny.

Zmiana nastąpiła natomiast na stanowisku rzecznika prasowego. Obecnie jest nim Łukasz Oryszczak.

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy

REKLAMA