REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

GŁOS-CIAŁO-EKSPRESJA - seminarium naukowe dla osób pracujących głosem

Nauka

VI Międzynarodowe Seminaria Naukowe – GŁOS-CIAŁO-EKSPRESJA to inicjatywa mająca na celu rozpowszechnianie wśród osób pracujących głosem (wokaliści, aktorzy, dziennikarze) i pracujących z głosem (nauczyciele śpiewu, foniatrzy, rehabilitanci głosu) nowoczesnych i innowacyjnych metod pracy, a także aktualnego stanu wiedzy z zakresu emisji głosu i dziedzin pokrewnych. Seminaria odbędą się w dniach 15-17 listopada 2019 w Gliwicach (CKS Mrowisko, ul. Pszczyńska 85), a zawierać będą: wykłady, warsztaty praktyczne dla wszystkich uczestników oraz lekcje indywidualne z gośćmi.

Prelekcje, wykłady, prezentacje oraz warsztaty praktyczne składające się na program konferencji wygłaszają specjaliści z dziedzin foniatrii, akustyki głosu, logopedii, rehabilitacji głosu, metodyki nauczania śpiewu, fizjoterapii oraz improwizacji i interpretacji muzycznej. Prezentowane treści znacząco wzbogacają warsztat dydaktyczny instruktorów emisji głosu i podnoszą kompetencje wykonawcze wokalistów.

- W ramach dwóch dni seminariów przygotowaliśmy dla uczestników możliwość udziału w zajęciach praktycznych oraz szereg wykładów. Oprócz tego, równolegle odbywać się będą warsztaty wokalne - wyjaśnia Dominika Płonka, prezes Stowarzyszenia Wokalistów MIX.

Wydarzenie będzie prowadzone przez specjalistów z Polski i z zagranicy z dziedzin ekstremalnych technik śpiewu, improwizacji i ekspresji wokalnej.

-Zaprosiliśmy również aktorów, tancerzy i logopedów, wokalistów z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym. Pomogą nam oni odkryć niesamowite połączenie naszego GŁOSU z CIAŁEM oraz emocjami, które stanowią o naszej EKSPRESJI artystycznej - dodaje organizatorka wydarzenia.

PRELEGENCI I INSTRUKTORZY

Melissa Cross – Nowy Jork (Stany Zjednoczone) Najbardziej rozpoznawalna na świecie nauczycielka ekstremalnych technik wokalnych: scream, growl. wokalistka wyszkolona klasycznie, obecnie uczy największe gwiazdy metalu i rocka w USA. Współpracują z nią między innymi wokaliści zespołów Maroon 5, Megadeth, Slayer i wielu innych.

Sandrina Sedona – Monachium (Niemcy) Piosenkarka, pieśniarka, osobowość muzyczna, artystka estradowa i studyjna. Jako pasjonatka komponowania, pisania tekstów i piosenek, Sandrina szkoli przyszłych wokalistów, kompozytorów, producentów i artystów scenicznych w swoich dwóch studiach. Sandrina szkoliła się u Bobby`ego McFerrina i jego zespołu (improwizacja).

Anna Serafińska – Warszawa Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach – z uczelnią związana zawodowo od 1997. Oprócz stałych zajęć ze studentami, bierze udział w licznych warsztatach w kraju i za granicą. Pracowała również jako konsultant wokalny telewizyjnych talentshow m. in. „Idol”, „Jak Oni Śpiewają” , The Voice of Poland” oraz „Aplauz Aplauz”. w swoim dorobku ma 6 albumów solowych.

Magdalena Kizinkiewicz – Warszawa Aktorka, reżyser, logopeda, wokalistka i terapeuta głosu. Pracuje nad emisją głosu z osobami, dla których głos jest ich narzędziem pracy (aktorzy, wokaliści, speakerzy, trenerzy, nauczyciele, handlowcy). Włączając do pracy, z osobami występującymi publicznie, techniki aktorskie, uczy jak w sposób świadomy budować wizerunek w środowisku zawodowym.

Aleksander Kopański – Kraków Tancerz, choreograf, aktor. Przez 10 lat trenował wyczynowo akrobatykę zdobywając sportową klasę mistrzowską. Posiada dyplom tancerza zawodowego ZASP. Uczy tańca współczesnego. Jego wychowankowie studiują na wyższych uczelniach tanecznych w Polsce i w Europie. Tworzy własne spektakle autorskie, prowadzi warsztaty z tańca współczesnego, uczy pracy z ciałem.

Dr hab. Sławomir Marszałek – Poznań Dyplomowany osteopata, fizjoterapeuta oraz trener lekkiej atletyki, Absolwent Sutherland College of Osteopathic Medicine (Belgia) oraz pierwszy dyplomowany osteopata wykształcony w Polsce. Fizjoterapeuta w Klinice Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Nauczyciel akademicki Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu wszelkiego rodzaju dolegliwości mięśniowo-szkieletowych.

Szczegółowy program seminariów dostępny jest na stronie mix.org.pl

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka

REKLAMA