REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Karolinka i Karlik wyglądają młodziej

Nauka

Politechnika Śląska zakończyła pierwszy etap termomodernizacji akademików. Prace objęły dwa budynki: DS. Karolinka i DS. Karlik zlokalizowane w Gliwicach przy ul. Kujawskiej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Inwestycję zrealizowano w ramach projektów „Termomodernizacja Domu Studenckiego Politechniki Śląskiej KAROLINKA przy ul. Kujawskiej 8 w Gliwicach wraz z robotami towarzyszącymi” i  „Termomodernizacja Domu Studenckiego Politechniki Śląskiej KARLIK przy ul. Kujawskiej 10 w Gliwicach wraz z robotami towarzyszącymi” o łącznej wartości blisko 3.240.000,00 zł. Środki na przebudowę pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) oraz z budżetu Politechniki Śląskiej.

 

Doskonalenie i rozwój infrastruktury Politechniki Śląskiej są wpisane w Strategię rozwoju Politechniki Śląskiej na lata 2016-2020. Działania w tym obszarze mają charakter długofalowy o bardzo szerokim zakresie. Uczelnia realizuje zarówno procesy modernizacji i remontów budynków, jak i zagospodarowania terenu. Naszym celem jest optymalne wykorzystanie infrastruktury w ramach wspólnych przedsięwzięć i inwestycji jednostek Uczelni. Maksymalnie wychodzimy naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych studentów. Efektem naszych starań będzie przyjazne osiedle akademickie, dostępne na każdą studencką kieszeń – mówi profesor Tomasz Trawiński, prorektor ds. studenckich i kształcenia Politechniki Śląskiej.

W ramach projektu dokonano termomodernizacji, czyli docieplenia obiektów, a także wykonano szereg dodatkowych modernizacji. Objęły one m.in. przebudowę strefy wejścia głównego, remont dachu i schodów do piwnicy, a także wymianę schodów przy elewacji szczytowej i wymianę instalacji odgromowej. Wszystkie zmodernizowane pokoje studenckie zostały wyposażenie w łazienki i aneksy kuchenne. Pokoje w wyremontowanych akademikach są bardzo komfortowe i posiadają wysokie, wymagane współcześnie standardy estetyczne. Zadbano również o odpowiednia liczbę miejsc parkingowych. Dodatkowo na ścianie szczytowej budynku zamontowano podświetlane logo  Politechniki Śląskiej.

Źródło: Politechnika Śląska

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Christy, Helgi, Karola

REKLAMA