AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ktoś znieważył i zdewastował nagrobki na Cmentarzu Św. Wojciecha

Na Sygnale

Z soboty na niedzielę na kilkudziesięciu pomnikach ktoś rozbił znicze i wazony, a trzy płyty nagrobne zostały całkowicie uszkodzone. Ucierpiały przede wszystkim groby dzieci. Policja ustala listę osób pokrzywdzonych. Trwa szacowanie strat.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- To największy taki incydent w ostatnich latach w naszym regionie, zasługujący na szczególne potępienie i ściganie – oceniają policjanci. Sprawą zajmują się kryminalni z II komisariatu.

Zdaniem mundurowych był to akt wandalizmu, bez podtekstu religijnego czy ideologicznego. O dewastacji cmentarza policję powiadomił przechodzień, który zauważył ślady przestępczego działania. Trwają intensywne czynności śledcze w tej sprawie.

- Apelujemy do osób, które być może mają wiedzę lub podejrzenia co do sprawców o kontakt z gliwicką policją, każdy sygnał może przyczynić się do szybszego ich ujęcia. Informacje można przekazywać anonimowo – kliknij TU. Za sprofanowanie miejsca pochówku sprawcom grożą nawet dwa lata więzienia, jednak w połączeniu z aktem zniszczenia mienia, zagrożenie karą wzrasta do lat 5 – mówią policjanci.

Zdjęcia nadesłał Czytelnik.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza

REKLAMA