AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

10 podstawowych zwrotów, które przydadzą Ci się na wakacyjny wyjazd do Francji

Turystyka

Podróż do Francji to marzenie wielu osób. Wakacje to idealny czas na tego typu wypady. Aby móc podróżować swobodnie warto poznać kilka podstawowych zwrotów po francusku, które pozwolą nam porozumieć się z ludźmi w tym kraju.

REKLAMA

Gdzie się uczyć?

W momencie, gdy do wyjazd planujemy z wyprzedzeniem warto skorzystać z dodatkowych lekcji językowych. Kurs francuskiego w Krakowie w szkole Lincoln może być przeprowadzony w wakacje. Musimy przygotować się na 36 lekcji. To niewiele, a efekt nauki powinien nas zadowolić. Oczywiście nie możemy zapominać także o regularnych powtórkach poza zajęciami. Możemy to robić na kilka sposobów. Warto słuchać francuskojęzycznej muzyki, oglądać zagraniczne filmy lub wiadomości.

Zwroty, które trzeba znać

Podczas wyjazdu na pewno wykorzystamy takie zwroty jak dzień dobry panu/pani – „Bonjour Monsieur/Madame” lub „Parlez-vous polonais / anglais?” – czy mówi pan/pani po polsku/angielsku? Jeśli nie czujemy się zbyt pewnie już na początku zaznaczmy, by nasz rozmówca mówił wolniej „Parlez lentement, s’il vous plaît” nie bójmy się także poprosić o powtórzenie niezarozumiałych sformułowań „Répétez, s’il vous plaît”.

Szukając drogi możemy wykorzystać zwrot „Pourriez-vous m’aider?”, czyli czy możesz mi pomóc. Podczas podróży po mieście na pewno przydatne będą sformułowania dotyczące rezerwacji bądź zakupu biletu. Są one dość proste do zapamiętania - „Je voudrais réserver un bilet” i „Je voudrais un billet.”

Noclegi wakacyjne najlepiej zarezerwować jeszcze z Polski. Mimo to jednak, podczas szukania odpowiedniego miejsca do spania niekiedy będziemy musieli porozumiewać się po francusku. Podstawowe pytanie dotyczy rzecz jasna ceny „Quel est le prix d’une nuit?”. Podczas rezerwacji należy także zaznaczyć ile osób będzie wynajmować pokój, na przykład „On voudrait une chambre double”. W momencie przyjazdu wystarczy powiedzieć „J’ai une réservation”, co oznacza mam tu rezerwację i podać swoje dane.

Lista zwrotów przydatnych podczas podróży po Francji jest dość długa. Ich nauka może zająć nam nieco czasu, ale z pewnością będzie sporym ułatwieniem w czasie wyjazdu.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA