AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kenia i Tanzania - miejsca, które warto zobaczyć.

Turystyka

Kenia, Tanzania i wyspa Zanzibar - trzy miejsca, do których warto dotrzeć, aby zachwycić się atmosferą, roślinnością i zapachami Afryki. Inna kultura, inna mentalność, inna przyroda i inne zwierzęta - wszystko to powoduje, że turyści coraz częściej wybierają się w tę daleką podróż. Chcą zregenerować siły do pracy, oderwać się od rzeczywistości codziennych obowiązków i w pełni zanurzyć się w świecie innego kontynentu. Wiedza i doświadczenia, z jakimi wraca się do Europy, są cenne i zawsze inspirujące. Co trzeba zobaczyć na trasie wycieczki? I dlaczego?

REKLAMA

Nairobi - stolica Kenii

Kenia leży nad Oceanem Indyjskim, we wschodniej Afryce. Stolicą tego państwa jest Nairobi - miasto, w którym znajdują się obiekty tj. budynek parlamentu, centrum konferencyjne, uniwersytet, ratusz oraz mauzoleum Jomo Kenyatty, czyli pierwszego prezydenta Kenii po odzyskaniu niepodległości kraju. W Nairobi znajduje się także Giraffe Cente - centrum poświęcone hodowli oraz ochronie żyraf. W specjalnie przeznaczonych do tego platformach można je nawet nakarmić. Słynnym obiektem znajdującym się kilka kilometrów poza miastem jest Muzeum Karen Blixen, które kiedyś było dworkiem zamieszkiwanym przez pisarkę. Autorka znanego tomu wspomnień o życiu w Kenii ("Pożegnanie z Afryką") mieszkała na tym terenie przez 14 lat. Warto odwiedzić to miejsce.

Rezerwat Ngorongoro w Tanzanii

Kenia i Tanzania sąsiadują ze sobą i przyciągają turystów z całego świata. Szczególne zainteresowanie budzą wśród miłośników przyrody - miejsca takie jak rezerwat Ngorongoro w Tanzanii są dla nich azylem. Ten narodowy rezerwat znajduje się na wysokości ponad 1500 metrów nad poziomem morza i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bogactwo fauny i flory wprowadza w zachwyt. Spotkamy tam m.in. nosorożce czarne, hipopotamy nilowe, bawoły i lamparty afrykańskie, krokodyle i gepardy. Nad jeziorem Magadi, mieszkają z kolei flamingi.

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Jeśli to właśnie klimaty afrykańskiej natury interesują nas najbardziej, we wspomnianej Kenii warto zobaczyć Park Narodowy Jeziora Nakuru. Posiada on wiele malowniczych tras, przebiegających wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Strome zbocza wraz z dnami wypełnionymi jeziorami to reprezentatywne cechy tej przestrzeni. To również miejsce zamieszkiwane przez setki ciekawych gatunków ptaków i zwierząt. Nosorożce, gazele, marabuty, bieliki - wszystkie te stworzenia uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć na własne oczy. Podobnie jest z roślinnością - ponad 500 egzotycznych gatunków czeka już na turystów!

Kolorowa wyspa Zanzibar

Wyspa Zanzibar jest autonomiczną częścią Tanzanii i jedną z najchętniej odwiedzanych wysp. Gwarantuje pełen wypoczynek i dużą dawkę słońca. Piaszczyste plaże, rafy koralowe, turkusowa woda - wszystkie te elementy są spełnieniem marzeń, które jest w zasięgu naszych możliwości. Na Zanzibarze znajdują się m.in. plantacje przypraw. Rosną tam: pieprz, cynamon, kardamon, gałka muszkatołowa, goździki i wanilia. Na Zanzibarze warto zwiedzić Stone Town, czyli zabytkowe stare miasto pełne meczetów. Spotkamy tam nie tylko Afrykańczyków, ale też Hindusów, Arabów i Chińczyków. Nawet spokojny spacer plażą, widok oceanu i poznanie tubylców daje niezapomniane wrażenia - tak bardzo odmienne od europejskiej codzienności. Na Zanzibarze można poznać m.in. Masajów i zanurzyć się w ich kulturze. Przypływają na Zanzibar z Tanzanii, aby pracować w czasie sezonu - m.in. jako ochrona hoteli dla turystów. Wyznanie religijne, dominujące na Zanzibarze to islam - mieszkańcy bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami związanymi z podróżami, historiami rodzinnymi albo filozofią życia. Nauka Koranu jest ważna już od najmłodszych lat - na 7 godzin spędzanych w szkole, dzieci aż 5 poświęcają studiowaniu świętej księgi. Zanzibar słynie też z tego, że był miejscem urodzenia znanego muzyka Freddie'ego Mercury'ego.

 

Urlop i wycieczka do Kenii, Tanzanii i Zanzibaru jest unikalnym doświadczeniem. Obcy kontynent i inna, afrykańska mentalność daje pole do zainspirowania się i wprowadzania zmian w swoje codzienne życie. Europejczycy, którzy wracają z tych miejsc, dzielą się często nabraniem większej radości i entuzjazmu do swoich spraw i relacji. Chociaż życie w Afryce może wydawać się prozaiczne, tak naprawdę jest pełne szczęścia i międzyludzkiej bliskości. Zorganizowany wyjazd z biurem podróży to okazja do bezpiecznego znalezienia się wśród najważniejszych zabytków i naturalnego dziedzictwa Afryki. Bogata przyroda i egzotyka zwierząt wprowadzają w zachwyt. Tanzanię, Kenię i Zanzibar odbiera się wszystkimi zmysłami - jest kolorowa dla oczu, pachnąca dla nosa i pełna różnych dźwięków - od lokalnej muzyki, prezentowanej często razem z tańcami, po mowę tubylców i obcokrajowców jednocześnie. Afryka to też oryginalne i pyszne jedzenie, owoce morza (i nie tylko) oraz liczne przyprawy. Działa też na dotyk, bo dla turystów najprzyjemniejszym dopełnieniem wczasów jest zawsze dotyk słońca, ciepłego piasku i turkusowej wody oceanu!

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Czwartek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary

REKLAMA