REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dziś egzamin gimnazjalny

Nauka

Dziś egzamin piszą gimnazjaliści. Zgodnie z informacją śląskiego Kuratora Oświaty, egzaminy odbędą się we wszystkich szkołach w regionie.

REKLAMA

Niepewność w kwestii przeprowadzenia bądź odstąpienia od egzaminów od początku była silną kartą przetargową w sporze nauczycieli z rządem. Była też źródłem stresu dla przyszłych licealistów i ich rodziców. Dziś wiemy, że dyrektorzy szkół dołożyli wszelkich starań, by mimo spowodowanych strajkiem braków kadrowych powołać w swoich placówkach komisje. Niektóre szkoły przesłały jednak do rodziców prośbę, aby w tych dniach bezwzględnie we własnym zakresie zapewnić opiekę dzieciom i nie przysyłać ich do placówki. Bywało i tak, że w poniedziałek i wtorek dzieci dla kontaktu z rówieśnikami, same przychodziły do szkolnej świetlicy.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej śląska kurator oświaty Urszula Bauer oświadczyła, że liczba strajkujących nauczycieli maleje. W jej ocenie ponad 20% nauczycieli przystąpiło do pracy. 

- 38 tysięcy gimnazjalistów przystąpi do egzaminów. Każdy zdaje egzamin z odpowiedzialności. Zrobimy wszystko, żeby egzamin przebiegał sprawnie i w spokoju. Wspieramy dyrekcje, aby organizować egzaminy. Jeśli rodzice mają wątpliwości, mogą skontaktować się z kuratorium lub dyrektorem danej szkoły - dodała śląska kurator oświaty. 

Jak jest w Waszych szkołach? Czekamy na informacje. 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji

REKLAMA