REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Co brać pod uwagę przy wynajmie magazynu?

Miasto

Wynajęcie odpowiedniej powierzchni magazynowej jest dla wielu firm decyzją strategiczną, dlatego powinna być podparta gruntowną analizą dopasowania danego magazynu do potrzeb zarówno firmy, ale również jej kontrahentów. Czasem nieprzemyślane decyzje, dotyczące niewłaściwego składowania towaru lub problem z dostępem do budynku, mogą spowodować duże straty finansowe w firmie, a nawet doprowadzić do jej upadku.

Wynajęcie odpowiedniej powierzchni magazynowej jest dla wielu firm decyzją strategiczną, dlatego powinna być podparta gruntowną analizą dopasowania danego magazynu do potrzeb zarówno firmy, ale również jej kontrahentów. Czasem nieprzemyślane decyzje, dotyczące niewłaściwego składowania towaru lub problem z dostępem do budynku, mogą spowodować duże straty finansowe w firmie, a nawet doprowadzić do jej upadku. Aby ustrzec się przed nieoczekiwanymi konsekwencjami, należy uwzględnić nie tyle pojedyncze aspekty, ale głównie ich wzajemne korelacje.

Lokalizacja Magazynu

Aby ograniczyć koszty transportu naszych towarów lub surowców, potrzebnych do ich wytworzenia, warto umiejscowić pomieszczenia składowe jak najbliżej siedziby naszej firmy. Jeżeli nie byłoby to możliwe to można poszukać magazyny do wynajęcia blisko kontrahentów, co na pewno ograniczy koszty i szybkość dostawy towaru do odbiorcy, a przez to będzie dodatkowym bonusem poza cenowym dla współpracujących firm. Dużą uwagę należy również zwrócić na dostęp budynku do rozwiniętej infrastruktury drogowej. Wyróżnić tu można magazyny na śląsku - szczególnie w Gliwicach: http://www.katmagazyn.pl/magazyny/gliwice - oplecione są one dużą siatką szerokich i wygodnych dróg szybkiego ruchu i autostrad.

Wyposażenie hali magazynowej

Wiele towarów wymaga specjalistycznego przechowywania, aby nie straciły swojej wartości. Należy pamiętać, aby sprawdzić czy hala magazynowa wyposażony jest w odpowiednie urządzenia, jak na przykład chłodnie, pozwalające spełnić wymagania naszych towarów oraz czy zapisy umowy najmu uwzględniają wymóg przechowywania towaru w specjalnych warunkach. W wyścigu z konkurencją magazyny do wynajęcia wyposażane są w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które nie tylko wyręczają ludzi w ciężkiej pracy transportowania towarów w magazynie i odpowiedniego ich segregowania, ale również zarządzają całą logistyką ich przechowywania.

Odpowiedni rozmiar powierzchni magazynowej

Wcześniejsza wiedza na temat powierzchni, jaką mogą zajmować nasze towary, pozwoli na wynajem magazynów dopasowanych do naszych potrzeb, gdzie nie będziemy musieli płacić za każdy, niewykorzystany metr kwadratowy i cała powierzchnia będzie optymalnie wykorzystana dla potrzeb przechowywanych towarów.

Cena za wynajem

Każdemu najemcy zależy na jak najniższych opłatach za wynajem. Jednakże cena pojawia się nie przez przypadek na końcu, ponieważ nie zawsze warto szukać jak najniższych stawek, jeśli miejsce nie spełnia opisanych wcześniej oczekiwań. Wszelkie rozwiązania i udogodnienia techniczne, czy fakt dużego popytu na powierzchnie magazynowe na danym terenie, w znacznym stopniu wpływają na wysokość opłat za wynajem magazynów. Decyzją najemców jest odpowiednie skorelowanie i wypośrodkowanie wymogów, oczekiwań i udogodnień do ceny wynajmu i wyliczenie czy bardziej opłaca się na przykład zwiększenie kosztów transportu do dalszego magazynu, czy opłacenie wyższej opłaty za wynajem bliższego magazynu.

Admin Admin

Udostępnij:


magazyn, gliwice, powierzchnia magazynowa, logistyka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła

REKLAMA