REKLAMA

Światowy Dzień Turystyki w Gliwicach

Turystyka

Podróże z uśmiechem to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, na które 8 października do Kina Amok – Scena Bajka zaprasza Samorząd Miasta Gliwice. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie podróżnik Arkady Paweł Fiedler. W programie znalazły się również spotkania z globtroterami: Marcinem Obałkiem i Robertem Maciągiem. Nie zapomniano o najmłodszych, dla których przygotowano specjalną prezentację. Na stanowisku Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie można wziąć udział w konkursie „Zgaduj z uśmiechem” i wygrać cenne nagrody oraz zaopatrzyć się w materiały promocyjne dotyczące atrakcji turystycznych. Wydarzenie przygotowano we współpracy z Muzeum w Gliwicach.

REKLAMA

To co łączy Arkadego Pawła Fiedlera, Marcina Obłakę i Roberta Maciąga, to osobliwy sposób przemieszczania się po krajach i kontynentach: fiatem 126 p, traktorem oraz skuterem. Będzie się można o tym przekonać już o godz. 15.00słuchając relacji z wyprawy po Ameryce Południowej Marcina Obałki – podróżnika, obrońcy przyrody, organizatora wypraw przez trzy kontynenty polskim ciągnikiem rolniczym. Jego opowieść „Traktoriada, czyli Ursusem przez świat” jest dowodem na to, że traktorem można przemierzyć amazońskie lasy deszczowe, andyjskie przełęcze oraz inne trudno dostępne obszary Ameryki Południowej.

 

„Tuk tuk Cinema, czyli przygody Bolka i Lolka w Indiach” to barwna opowieść, którą o godz. 16.30 usłyszymy od Roberta Maciąga - podróżnika, autora książek i miłośnika wypraw rowerowych, podwójnego laureata nagrody Traveler magazynu National Geographic. Globtrotter przemieszczał się po Indiach na skuterze wzdłuż rzeki Ganges, od wioski do wioski, poznając życie zwykłych mieszkańców i organizując dla najmłodszych Hindusów pokazy polskiego serialu animowanego dla dzieci.

 

O godz. 18.00 usłyszymy pasjonującą relację z podróży po Afryce, którą odbył Arkady Paweł  Fiedler – wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera, miłośnik podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych i fotograf. „Jak mały fiat podbił Afrykę” – to historia jego podróży małym fiatem przez 11 krajów Czarnego Lądu, przy okazji ukazująca zaskakujące reakcje mieszkańców na ten kultowy polski samochód.

 

Dla młodszych odbiorców Robert Maciąg przygotował specjalną prezentację multimedialną „Dzieci świata”, która rozpocznie się o godz. 15.00 i ma za zadanie przybliżyć życie ich rówieśników w różnych zakątkach kuli ziemskiej.

 

Już od godz. 15.00 Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej zaprasza do specjalnie przygotowanego stanowiska we foyer kina. Warto się tam pojawić, by wziąć udział w konkursie „Zgaduj z uśmiechem” - wystarczy odpowiedzieć poprawnie na dwa z trzech zadanych pytań i się uśmiechnąć, by stać się posiadaczem gadżetu lub najnowszych publikacji o Gliwicach lub regionie. Wizyta na stanowisku Centrum to też doskonała okazja, by zaopatrzyć się w bezpłatne mapy, foldery, ulotki i inne materiały o tematyce turystycznej.

 

Wstęp na wszystkie imprezy odbywające się w ramach Światowego Dnia Turystyki jest bezpłatny. Do udziału zachęca organizator: Samorząd Miasta Gliwice we współpracy z Muzeum w Gliwicach i Grupą Outdoor.

 

 

Światowy Dzień Turystyki w Gliwicach

8.10.2017;

godz. 15.00 – 18.00

Kino Amok – Scena Bajka

ul. Dolnych Wałów 3

 

 

Organizator: Samorząd Miasta Gliwice

Współpraca: Muzeum w Gliwicach, Grupa Outdoor

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA